Do wyborów samorządowych jeszcze co najmniej rok. Już jednak teraz tworzone są pierwsze przymiarki do podziału łupów w Poznaniu. Nowym prezydentem ma szansę zostać kandydat Platformy lub Ryszard Grobelny, który od zawsze z PO sympatyzuje.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Specjalnie nie jestem zaskoczony, że prowadzone są rozmowy o wyborach między obecnym prezydentem a szefem wielkopolskiej Platformy. Jeśli nie zajdą jakieś nieoczekiwane zmiany, to w Poznaniu tylko te dwie siły będa decydować o miejskiej prezydenturze.

Poprzednia kampania, w której kandydatka PO – Maria Pasło-Wiśniewska przegrała z Grobelnym, była dziwaczna. Otóż niekojarzona przez poznaniaków, nigdy nie związana z samorządem osoba, miała walczyć z człowiekiem powszechnie znanym, który niemal całe swe wcześniejsze życie zawodowe spędził w administracji samorządowej. Nie to jednak było najbardziej dziwaczne.

PO wystawiło swoją kandydatkę na siłę i chyba bez większej wiary w zwycięstwo. Część członków partii w sposób oficjalny popierała jej konkurenta. Nie postawiono wówczas na Grobelnego z uwagi na partyjny etos, który nie pozwalał na poparcie osoby oskarżonego w sprawie Kulczykparku.

Drugiej porażki PO z Grobelnym nie zamierza przeżyć. To pokazuje jak bardzo kadrowo ta partia jest mizerna. Przy takim poparciu obawia się wyborczego starcia... Stąd uzgodnienia między prezydentem a Waldym Dzikowskim, które sprowadzać się mają do tego, że Grobelny będzie kandydatem Platformy. Jednak pod warunkiem – oczyszczenia się z zarzutów w sprawie Kulczyk-parku. W innym przypadku ma zrezygnować ze startu w wyborach.

Układ zawarto, ale zarówno Dzikowski, jak i Grobelny nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Jeśli jednak przyjąć, że uzgodnienia zostaną utrzymane, to pewnym paradoksem będzie fakt, że o tym, kto będzie prezydentem Poznania zadecyduje sąd w sprawie Kulczykparku.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!