Pierwsze prace budowlane związane z tworzeniem w centrum Poznania "strefy 30" dobiegły końca. Wyniesione zostały skrzyżowania ulicy Działyńskich z Nowowiejskiego i Libelta oraz utworzono nowe przejście dla pieszych na ulicy 3 Maja. W kolejnej fazie powstaną kontrapasy dla rowerzystów.

Nowe kontrapasy pojawią się na ulicach: Działyńskich, Kantaka, Kościuszki, Młyńskiej, Nowowiejskiego, placu Wolności, 27 Grudnia.

Przebudowana zostanie także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ulic: Kościuszki z Libelta, Kościuszki z Fredry, 27 Grudnia z 3 Maja, placu Wolności z Ratajczaka, Alej Marcinkowskiego z placem Wolności.

Zobacz także: Strefa 30 - Utrudnienia na skrzyżowaniu Działyńskich z Libelta [ZDJĘCIA]

Przebudowane zostaną także pasy ruchu, kosztem miejscem postojowych. - Pojawią się kolejne stojaki rowerowe w centrum oraz ustawione zostaną ławki, służące odpoczynkowi, spotkaniom sąsiedzkim, jak również krótkim odpoczynkom "w drodze" - opowiada Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Czytaj więcej na stronie Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  diablo17 (gość)

  Zamiast robić ograniczenia niech zrobią porządne drogi i przejścia. Tylko utrudniają życie kierowcą - jak takie dojne krowy jesteśmy (kierowcy). Bezzsens

  Kasia (gość)

  powinny zostać wprowadzone na ulicy Krakowskiej. Kierowcy gnają tam jak opętani, na załamanie karku. Wprawdzie jest tam ograniczenie prędkości do 40 km ale to nic nie daje.