Tematem przewodnim studniówki w II LO był... teatr. To co działo się podczas imprezy w "Dwójce", śmiało można nazwać dobrym spektaklem.

Tradycyjnie studniówka w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej odbyła się w gmachu szkoły. W tym roku tematem przewodnim imprezy przygotowanej dla maturzystów był teatr.

- Jak zawsze studniówka w naszej szkole budzi ogromne emocje i przygotowujemy się do niej praktycznie przez kilka miesięcy , to nie jest tak, że można ją zorganizować w ostatniej chwili – wyjaśnia Małgorzata Dembska, dyrektor II LO. – Najpierw młodzież wymyśla temat, który będzie przewodni i tym razem przyszli maturzyści postawili na teatr.

Zobacz także:Poznań: Studniówka w LO św. Marii Magdaleny [ZDJĘCIA]

Jak podkreśla pani dyrektor jedynym problemem na studniówce może być wyłącznie kwestia wyboru kreacji i partnera.

Słowa pani Małgorzaty potwierdziły się. Jak się okazuje w „Dwójce” jest znaczna przewaga kobiet i niełatwo było im dobrać osobę towarzysząca w postaci płci męskiej. Jednak dziewczyny dzielnie sobie radziły i niektóre z nich pojawiały się na studniówce w towarzystwie koleżanek.

Z doborem sukienki nie było problemu. W tym roku na imprezie królowała klasyczna czerń. Jednak jak się okazuje nie do końca... Jedna z licealistek przypadkowo złamała niepisaną zasadę czarnego koloru i w przeciwieństwie do swoich koleżanek założyła piękną sukienkę w kolorze fuksji.- Szczerze przyznam, że chciałam być wyjątkowa na tej studniówce, jednak nie wiedziałam do końca, że wszystkie dziewczyny będą miały czarne sukienki – mówiła Judyta Krawiec z klasy 3D - Ta bardzo mi się spodobała, jednak teraz uważam, że mój wybór był trochę nieprzemyślany i spontaniczny, aczkolwiek jestem pewna, że nie będzie mi to wcale przeszkadzać w dobrej zabawie.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

niujnn (gość)

Jej,jak tu było smutno,sama czerń na dziewczynach,a dyrektorka we fuksji.Polonez okropny,bujanie jak kaczuszki w miejscu i tylko chodzenie w przód i o rany cofka w tył...

lisica (gość)

Wszyscy na czarno, granatowo, żeby któraś z dziewczyn nie wyglądała lepiej od tej starzejącej się "Miss".

II (gość)

... że de facto nie było wyboru: nauczyciele powiedzieli nam, że dziewczyny mają mieć sukienki czarne/białe/czarno-białe lub granatowe, a chłopcy obowiązkowo garnitury. Z drugiej strony jest to znak charakterystyczny Dwójki i powiem Wam, że ta czerń również robiła wrażenie. A na dobrą zabawę kolor sukienki nie wpływa ;)

Justice (gość)

zeby dziewczyny byly wszystkie w czerni! Niech zyje mlodosc i piekne kolory a nie smutny i wyniosly czarny. Mala czarna to na koktail a nie na zyciowe party!!!!!!!!!! Brawo dla dziewczyny w kolorze fuksji! :)