Pomimo zimowej aury, inwestycje oświatowe postępują. Trwa budowa przedszkola na Strzeszynie i sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4, a także rozbudowa zespołu szkół na Szczepankowie. W przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę, który zajmie się budową zespołu szkolno - przedszkolnego na Umultowie.

Budynek przedszkola na Strzeszynie rośnie w oczach. Wykonano już m.in. stolarkę okienną i drzwiową oraz dach. Na początku 2017 r. rozpoczęły się prace związane z instalacją i elewacją. Trwają też roboty wykończeniowe. Przedszkole na skrzyżowaniu ulic Marka Hłaski i Haliny Poświatowskiej ma służyć dzieciom już we wrześniu 2017 r.

Trwa też budowa sali gimnastycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 (przy ul. Rawickiej). Jej zakończenie planuje się na wrzesień 2017 r. Budynek jest już gotowy, choć znajduje się jeszcze w stanie surowym. Na przełomie stycznia i lutego zostanie wykonana stolarka okienna i drzwiowa, a potem prace wykończeniowe.

Także we wrześniu zakończyć ma się rozbudowa zespołu szkół na Szczepankowie. Do końca 2016 r. udało się przygotować plac budowy, przeprowadzono niezbędne wyburzenia, usunięto drzewa i wykonano wykopy pod fundamenty.

Na początku przyszłego tygodnia ogłoszony zostanie przetarg na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na Umultowie.

- Na oferty będziemy czekali 2-3 tygodnie. Wbicie pierwszej łopaty planujemy na przełom marca i kwietnia - mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W budynku znajdą się 24 oddziały szkoły podstawowej i 6 oddziałów przedszkolnych. Dzieciom służyć będzie od września 2018 r.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!