Nowa elewacja po termomodernizacji w SP nr 6 na os Nowa elewacja po termomodernizacji w SP nr 6 na os

Nowa elewacja po termomodernizacji w SP nr 6 na os. Rusa (© WOUMP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W najbliższy wtorek w odnowione szkolne mury wróci w Poznaniu ok. 75 tys. uczniów. Zawsze podczas letnich wakacji Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania przeprowadza remonty w placówkach oświatowych. Obecnie prace te dobiegają końca, aby z dniem 1 września uczniowie mogli zacząć naukę w odnowionych szkołach.

Zadania remontowe realizowano w blisko 150 placówkach oświatowych, a wśród nich w 42 szkołach podstawowych, 16 gimnazjach, 66 przedszkolach, 10 zespołach szkół zawodowych, 12 liceach ogólnokształcących i 4 placówkach oświatowych innego typu (Szkoły Podstawowe Specjalne, Szkoły i placówki artystyczne, internaty i bursy szkolne).

- W 23 szkołach podstawowych na czas oddamy i uruchomimy 18 dodatkowych oddziałów przedszkolnych dla dzieci sześcioletnich - wylicza Aleksandra Kończal z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. - A w 9 przedszkolach otwieramy 10 dodatkowych oddziałów dla dzieci trzyletnich.
Na remonty i przystosowanie sal dla sześciolatków miasto wydało 620 tysięcy złotych, a na sale dla trzylatków - 370 tysięcy zł. Na modernizacje placów zabaw w ośmiu szkołach podstawowych przeznaczono 70 tysięcy złotych, a w 12 przedszkolach 170 tysięcy złotych. Bloki sportowe wyremontowano w szkołach podstawowych: 9, 11, 43, 46, 82, 85, 89.

Modernizowane były także szkoły znajdujące się w zabytkowych budynkach. Np. Szkoła Podstawowa nr 40, mieszcząca się przy ulicy Garbary może pochwalić się nowymi oknami, natomiast jeżycka Szkoła Podstawowa nr 36 - odnowionym dziedzińcem. W I Liceum Ogólnokształcącym zmodernizowano salę gimnastyczną i wyremontowano dach.

Największy remont przeprowadzony został w Szkole Podstawowej nr 14, gdzie odnowiono pomieszczenia z bloku żywieniowego i zaadaptowano je na sale dydaktyczne.
W III Liceum Ogólnokształcące wyremontowano sale, ale w VI i XXV LO położono nowe dachy.
Rozpoczęto także budowę nowego przedszkola, które mieścić się będzie przy ulicy Księżycowej, a także nowego zespołu szkół: szkoły podstawowej i gimnazjum z halą sportową i boiskami na Strzeszynie Grec-kim.

Przedszkole nr 46 rozpocznie swoją działalność 1 września 2010 roku, natomiast na szkoły i ich kompleks sportowy poczekamy dwa lata dłużej.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!