W przeciągu dwóch lat otwarto w Poznaniu dwie nowe toalety publiczne, które są zarządzane przez spółkę Usługi Komunalne. Od 2007 roku liczba szaletów wzrosła więc z 12 do 14.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W przeciągu dwóch lat otwarto w Poznaniu dwie nowe toalety publiczne, które są zarządzane przez spółkę Usługi Komunalne. Od 2007 roku liczba szaletów wzrosła więc z 12 do 14. To jednak wciąż prawie dwa razy mniej, niż na przykład we Wrocławiu.

Nie dość, że toalet jest niewiele, to jeszcze większość z nich od wielu lat nie była remontowana. Trzeba też się nieźle natrudzić, żeby w ogóle do nich dotrzeć, bo są słabo oznakowane i najlepszym wyjściem jest zasięgnięcie informacji u przechodniów. To ma się wkrótce zmienić.

Obecnie w Poznaniu jest 14 szaletów miejskich, które znajdują się: na Starym Rynku, pod rondem Kaponiera, na Ostrowie Tumskim, na Cytadeli, obok pl. Wolności, na rynku Łazarskim, w parku Sołackim, na pętli tramwajowej MPK na Ogrodach oraz przy ulicach: Berwińskiego, Chwaliszewo, Opolskiej, Niepodległości i Słowackiego. Można też korzystać z nowego WC przy pętli komunikacyjnej na Górczynie.

– Jeszcze w tym roku planujemy zbudować nową toaletę przy rynku Łazarskim. Będzie się ona znajdowała w zaadaptowanym na ten cel lokalu komunalnym – mówi Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych. Do końca 2009 roku w Poznaniu będzie więc 15 szaletów. Jak na miasto gospodarza Euro 2012 to zdecydowanie za mało. Przygotowując raport o miejskich szaletach, sprawdziliśmy standard kilku z nich, położonych w centrum miasta. Bardzo kiepsko prezentuje się WC przy pl. Wolności. Ten jeden z najgorszych szaletów jeszcze w tym roku ma zostać zmodernizowany.
– Do końca 2009 roku chcemy również wykonać pierwszy etap remontu toalety na Ostrowie Tumskim – dodaje M. Dźwig.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!