(© KSZ)

Stowarzyszenie "Na tak" wymyśliło akcję, dzięki której będą mieli pieniądze na dowóz podopiecznych do domu środowiskowego "Kamyk". Do udziału zapraszają m.in. studentów.

- Nasz projekt nazywa się "Litr paliwa zamiast piwa". Jedno piwo dla studenta kosztuje 5 złotych. To prawie tyle co litr paliwa - wyjaśnia Krystian Włodarczyk z domu "Kamyk".

Żakom pomysł się podoba. - Wiadomo, że nie mamy za dużo pieniędzy jako studenci, ale 5 złotych na pewno znajdziemy - mówi Wojciech Jurkowlaniec, student Politechniki Poznańskiej.

Zobacz także: Siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy Kamyk po remoncie [ZDJĘCIA]

Także Kamila Wiśna, studentka UAM chce wesprzeć "Kamyk". - Na pewno jak pójdziemy na piwo do pubu ze znajomymi każdy z nas może zrezygnować z jednego piwa. W pięć osób uzbieramy 25 złotych - tłumaczy.

Dla studentów, którzy się zaangażują w akcję przewidziana jest niespodzianka. - Nie wiemy jeszcze co to będzie. Natomiast chcemy jakoś wyróżnić tych, którzy nam pomogli - mówi Natalia Marciniak - Madejska.

Osoby, które chcą wesprzeć dom "Kamyk" mogą kontaktować się z Środowiskowym Domem Samopomocy pisząc na adres mailowy kamyk@stowarzyszenienatak.pl.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

chesster (gość)

He to ja wole wskoczyć do biedronki i doplace jeszcze 5 zł i mam 4-paka lecha premium za 9,99 i w domu impreza..