Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznań: Trzy gwiazdy piosenki na gali "Kobiety kobietom" w Teatrze Wielkim

Marek Zaradniak
W koncercie "Kobiety kobietom" usłyszymy m.in. Małgorzatę Ostrowską
W koncercie "Kobiety kobietom" usłyszymy m.in. Małgorzatę Ostrowską Łukasz Gdak
Urszulę, Małgorzatę Ostrowską i Wandę Kwietniewską usłyszymy w Poznaniu w czwartek w Teatrze Wielkim podczas IV Gali Charytatywnej „Kobiety kobietom”. Jej organizatorem jest agencja SoSimple.

To inicjatywą kobiet dla kobiet, a dzięki dotychczasowym edycjom udało się pomóc podopiecznym Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Poznaniu.

- Od lat pomagamy kobietom i dzieciom dotkniętym przemocą domową. O problemie przemocy w rodzinie powinno się przypominać. Dlatego inicjatywa tego niezwykłego koncertu Gali Charytatywnej Kobiety Kobietom będzie kontynuowana co roku - zapewniają organizatorzy Gali.

Wszystkie trzy wokalistki znane są na polskim rynku muzycznym od wielu lat i co ciekawe zawodowe początki każdej z nich związane są z Poznaniem.

Urszula, która ciągle jest w świetnej formie co udowodniła niedawnym koncertem w poznańskim klubie Ba Rock. Pochodzi z Lublina, ale swe pierwsze nagrania z Budką Suflera zarejestrowała w Poznaniu w ówczesnym studio „Giełda”. Plonem tamtej sesji były lubiane do dziś przeboje „Bogowie i demony”, „Luz blues w niebie same dziury”, „Fatamorgana 82” i mniej znana piosenka poznańskich twórców Ryszarda Kniata i Andrzeja Kosmali „Miłość utraconych szans”. Rok później ukazał się pierwszy longplay artystki „Urszula”, z innym wielkim przebojem „Dmuchawce, latawce, wiatr”.

Następne lata przyniosły kolejne albumy, jak pochodząca z roku 1984 płyta „Malinowy król”, wydany w roku 1996 krążek „Biała droga” czy pochodzący z roku 1998 album „Supernova”.

Profesjonalne początki Małgorzaty Ostrowskiej i Wandy Kwietniewskiej wiążą się z grupą Vist, ale zaczęło być o ich głośno gdy stały się wokalistkami zespołu Lombard.

Wkrótce po ukazaniu się pierwsze płyty zespołu „Śmierć dyskotece” Wanda Kwietniewska rozstała się z Lombardem. Założyła Bandę i Wandę. Z pierwszego longplaya tej formacji pochodzą takie piosenki jak „Hi Fi” i „Nie będę Julią”, dzięki którym jest rozpoznawalna do dziś. Pod koniec lat 80. Wanda Kwietniewska postawiła na karierę solową i w 1990 roku ukazał się jej krążek „Własna California”, ale już w roku 1993 roku na dwa lata Banda i Wanda wznowiła dzialałność by znów reaktywować się w roku 2000.

Wanda Kwiet-niewska ma w swej biografii również bycie dyrektorem artystycznym Targów Mediów i Producentów Tele Audio Video Play Box w Katowicach. Aktualnie jest wiceprzewodniczacą Zarządu Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Polskich(SAWP).
Małgorzata Ostrowska śpiewała w grupie Lombard do roku 1999. Od tego momentu postawiła na działalność solową.

Jej solowa dyskografia to pięć albumów: „Alchemia” z roku 1999, wydana rok później płyta „Przed świtem”, „Instynkt” z roku 2001, wydany w roku 2007 album „Słowa” i płyta „Gramy!”, która ukazała się w roku 2012. Do tego trzeba dodać składankę w serii „Moja kolekcja” Warner Music Poland. Małgorzata Ostrowska śpiewała także i nagrywała m.in. z Michałem Urbaniakiem.

Gala Kobiety Kobietom
Teatr Wielki (ul. Fredry 9)
8 marca, godzina 19
bilety:
89-139 zł

Przegląd kulturalny Mateusza Frąckowiaka:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto