(© M. Zakrzewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od jutra tramwaje znów jeżdżą ulicą Winogrady. Pierwsze wagony pojawią się na torowiskach się wczesnym rankiem. Nie oznacza to jednak końca remontu na tej ulicy.

Trwają jeszcze roboty asfaltowe między innymi na ulicy Za Cytadelą, sadzona jest zieleń. Kończą się za to prace brukarskie, które były związane z uruchomieniem sygnalizacji świetlnych, wykonaniem oznakowania oraz inne drobne prace wykończeniowe.

Przebudowa ulicy Winogrady rozpoczęła się rok temu. Zmieniło się usytuowanie torowiska i jezdni. Torowisko znajduje się na środku ulicy, zatopione na przemian w asfalcie, albo w trawiastym dywaniku. Natomiast na jezdni ułożona została cicha nawierzchnia.

Ulica Winogrady była przed przebudową była bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla pasażerów wsiadających do tramwajów. W tym miejscu nietrudno było o wypadek. Teraz przy przystankach powstały wysepki połączone z chodnikiem. Wysepki zostały oddzielone od krawędzi jezdni wysokim krawężnikiem. Samochody muszą więc je omijać i przejeżdżać przez torowisko po odjeździe tramwaju, o czym kierowców będą informować sygnalizacje świetlne usytuowane przed przystankami tramwajowymi.

Do poprawy bezpieczeństwa mają przyczynić się również sygnalizacje świetlne na wlotach głównych ulic poprzecznych. Sygnalizacje świetlne powstaną między innymi na skrzyżowaniach z ulicami: Murawa, Za Cytadelą, Zagonową, Gronową.

W ramach przebudowy ulicy Winogrady Aquanet sfinansował budowę kanału sanitarnego i wodociągu, wybudowany został kanał deszczowy. Na ulicy pojawiło się nowe oświetlenie i ekrany akustyczne.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!