- Brak pieniędzy dla polskich stoczni od inwestora z Kataru, to tragedia dla Cegielskiego - uważa Tadeusz Pytlak, szef "Solidarności" w spółce Hipolit Cegielski Poznań.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Brak pieniędzy dla polskich stoczni od inwestora z Kataru, to tragedia dla Cegielskiego - uważa Tadeusz Pytlak, szef "Solidarności" w spółce Hipolit Cegielski Poznań. Natomiast prezes HCP uważa, że ewentualne zamówienia ze stoczni pozwoliłyby Cegielskiemu na łagodniejsze przejście przez proces restrukturyzacji.

- Gdyby zakup stoczni powiódł się, to pewnie w 2010 roku Cegielski mógłby liczyć na sprzedaż 2 może 3 silników do tych zakładów. Pozwoliłoby to nam na łagodniejsze przejście przez restrukturyzację - mówi Jarosław Lazurko, szef "Ceglorza". - Brak zamówień ze stoczni ani nas nie wzmocni, ani nie dobije. Po prostu musimy dalej dostosowywać naszą produkcję do panujących warunków - dodaje Lazurko.

Wczorajsze informacje dotyczące polskich stoczni zbiegły się z przesłaniem przez zarząd Cegielskiego do rady pracowniczej planu zwolnień grupowych jakie mają objąć załogę HCP. Wynika z niego, że nowej pracy będzie musiało szukać aż 537 pracowników. Wcześniej mówiło się, że liczba ta raczej nie przekroczy 500 osób. Rada ma teraz tydzień na ustosunkowanie się do dokumentu. Z kolei dzisiaj mają odbyć się pierwsze rozmowy prezesa ze związkami zawodowymi na temat zwolnień.

- Będziemy omawiać ten plan, ale cały zakład nie ma zbyt dużego pola manewru, bo hale produkcyjne są praktycznie puste - wyjaśnia Pytlak.

Według wstępnych zapowiedzi pierwsze zwolnienia grupowe mogą zostać wręczone pracownikom Cegielskiego pod koniec września lub na początku października. Żeby uniknąć upadku HCP chce się skoncentrować się na produkcji silników na potrzeby energetyki.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!