Chcesz odetchnąć po sesji? Chcesz poszaleć na stoku? Wybierz się na Zimowy Campus Akademicki w Szklarskiej Porębie. Zapisy trwają a pojechać warto!

Pomysł Zimowego Campusu powstał na bazie letniego integracyjnego wyjazdu studentów, który organizuje Parlament Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Fundacja Universitatis Posnaniensis.

- W tym roku będzie to już trzecia edycja zimowego wyjazdu - mówi Szymon Frieske z SS UAM, główny organizator campusu. - Od 2010 roku jeździmy do Szklarskiej Poręby. Co roku organizujemy dwa turnusy, ponieważ jest tylu chętnych, że na jednym... nie jesteśmy się w stanie pomieścić.Zobacz także: Wielka obława na taksówkarzy

Podczas dwóch zimowych wyjazdów na campusie bawi się około tysiąca żaków z poznańskich uczelni (UAM-u, Politechniki, Uniwersytetu Ekonomicznego, Medycznego i Przyrodniczego), ale nie tylko. - W akcji biorą udział także studenci z Łodzi, Bydgoszczy, Lublina i Trójmiasta - wylicza Frieske.

Jakie atrakcje czekają na uczestników?- Jeżeli chcemy się uczyć jazdy na nartach lub desce snowboardowej, to za darmo możemy poznać podstawy. Instruktorzy, którzy jadą z nami, pomogą w stawianiu pierwszych kroków na stoku - wyjaśnia organizator. - Kurs średnio zaawansowany i zaawansowany jest dodatkowo płatny.

Ci, którzy nie lubią sportów zimowych, na campusie też znajdą coś dla siebie. - W programie jest jednodniowa wycieczka do Pragi lub do Aqua Parku w czeskim Libercu. W inne dni będziemy już na miejscu organizowali wyjścia na siatkówkę, grę w śniego-piłkę czy warsztaty tańca.

A jeśli już wybierzemy się na stok, podczas campusu mamy zapewnioną zniżkę na karnety (zamiast płacić 83 zł wydamy 55 zł) czy wypożyczenie sprzętu (za zestaw narty+buty campusowicze zapłacą 15 zł, a za deskę i buty - 18 zł).

Wśród uczestników zimowej integracji większą popularnością cieszą się narty. - Chociaż sam jeżdżę na desce, to większa część (czyli około 60 procent studentów) wybiera narty - mówi Szymon Frieske.

Dlaczego campus?- Za sobą mamy już cztery turnusy, czyli cztery tygodnie intensywnej integracji i zabawy. W ciągu tego czasu poznaliśmy masę osób. Codzienne spotkania i imprezy owocują znajomościami na kolejne lata - opowiada organizator.

- Campus to nie wyjazd, campus to styl życia - dodaje Marta Gruszczyńska, Przewodnicząca Parlamentu Samorządu Studentów UAM. - Tu tworzą się niesamowite przyjaźnie i paczki, które jeżdżą z nami kolejny rok z rzędu - na wyjazdy zimowe, letnie, majówki i sylwestry. Mamy wielu stałych bywalców, którzy nie wyobrażają sobie nie wyjechać z nami na kilka wyjazdów w ciągu roku.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!