Już za tydzień w szkolnych ławkach zasiądą po wakacyjnej przerwie uczniowie. Wielu z nich wróci z zagranicznych wojaży. Być może z miejsc, w których występował wirus A/H1N1.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Państwowy Zakład Higieny wśród zaleceń dotyczących profilaktyki nowej grypy zawarł i takie, by w szkołach przeprowadzano szkolenia, podczas których nauczyciele informowaliby uczniów i ich rodziców jak zapobiegać szerzeniu się zakażeń wirusem grypy A/H1N1.

- W Poznaniu sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez wydział zdrowia Urzędu Miasta - powiedział Rafał Łopka z biura prasowego poznańskiego magistratu. - Współpracujemy z wojewodą i centrum zarządzania kryzysowego, ale szkoleń jako takich nie przewidziano.

Szkolenia prawdopodobnie będą się jednak odbywać, gdyż dyrektorzy zostaną do nich zobowiązani przez Kuratorium Oświaty. - MEN i Główny Inspektor Sanitarny przygotowali pakiet materiałów edukacyjnych dotyczących zagrożenia grypą A/H1N1 - tłumaczy Dorota Śliwińska, rzecznik Kuratorium Oświaty w Poznaniu. - Na początku września informacje te trafią do szkół w formie ulotek. Śliwińska dodała, że do obowiązków dyrektorów należy wykonywanie zadań zapewniających bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom. A do tego zalicza się profilaktyka przeciwko nowej grypie.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!