Ponad 100. Tyle miejsc będzie można odwiedzić za pół darmo w ramach akcji "Poznań za pół ceny 2013". Nie przegapcie tej okazji.

Z roku na rok akcja "Poznań za pół ceny" cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko turystów, ale też hoteli czy restauracji, które oferują swoje usługi w promocyjnej cenie. W szóstej odsłonie wydarzenia, które odbędzie się w weekend 27 i 28 kwietnia, weźmie ich udział ponad 100. Dla porównania w pierwszej zainteresowanych nie było nawet 30.

- Każdego roku uświadamiamy naszym gościom, że do Poznania można i warto wracać, odkrywając przy każdej wizycie zupełnie nowe atrakcje. Wiemy, że nasz projekt doczekał się już stałych klientów - mówi Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która organizuje akcję.

Poznań za pół ceny 2013 - program turystyczny i lista partnerów"Poznań za pół ceny" to jednak nie tylko okazja, aby taniej zjeść czy wynająć pokój. Nie zabraknie też propozycji dla miłośników aktywnego wypoczynku i osób, które chcą poznać bogatą ofertę turystyczną miasta. Co przede wszystkim powinno zainteresować poznaniaków? Jak co roku organizatorzy przygotowali kilka atrakcji, które są na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

Jak szacuje Jan Mazurczak, w tym roku do stolicy Wielkopolski mogą przyjechać setki gości z całej Europy. - Po kilku latach wspólnego budowania marki mogliśmy sobie pozwolić na promocję akcji w Danii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Irlandii. Nasza turystyczna oferta weekendowa staje się coraz bardziej rozpoznawalna - przekonuje prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Poznańska akcja zyskuje nawet naśladowców - nie tylko w kraju, ale i za granicą. W Polsce pomysł weekendu za pół ceny wykorzystano m.in. w Gdańsku. Podobne obniżki przeprowadzono też w Bydgoszczy i Wiśle. Do poznańskiej inspiracji przyznaje się Lwów. Promocje organizują również Kopenhaga i Brandenburgia, gdzie hotelarze wynajmują pokoje za pół ceny.

Poznań za pół ceny 2013 - atrakcjeCzym chce przyciągnąć Poznań? Przede wszystkim unikalną ofertą turystyczną. W stolicy Wielkopolski otwarte zostaną obiekty, które nie są dostępne normalnie dla zwiedzających.

Będzie to między innymi schron przeciwatomowy prezydenta Poznania, zbudowany na przełomie lat 50. i 60. w Krzyżownikach. Odtajniono go kilka lat temu, a w środku do dziś zachowało się pełne wyposażenie.

Po raz kolejny do zwiedzania przygotowywany zostanie jeden z 18 fortów XIX-wiecznej twierdzy poligonalnej, po którym oprowadzać będą przewodnicy przebrani w historyczne mundury. Tym razem wybór padł na fort VIIa na Marcelinie, który będzie można obejrzeć po raz ostatni, bo już wkrótce powstaną tam biura.
strona: 1 z 21 następna strona »

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!