8 szkół zgłosiło swój udział w projekcie "Poznań stawia na zdrowie - profilaktyka wad postawy wśród dzieci uczęszczających do klas 1-4 szkół podstawowych". Przewiduje się, że przebadanych zostanie około 12,8 tys. uczniów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Rodzice muszą wyrazić zgodę na przebadanie dziecka i jego udział w zajęciach - mówi Arleta Kałążna z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. - Będą to grupowe zajęcia korekcyjne w szkole i na basenie.

Skorzysta z nich prawdopodobnie 90 procent uczniów. Pozostali wezmą udział w zajęciach indywidualnych w placówkach ochrony zdrowia.

- Dotyczy to przypadków, gdy występują przeciwskazania lekarskie, by dziecko mogło na przykład pływać - tłumaczy Kałążna.

Natomiast dla rodziców i opiekunów uczniów planuje się przeprowadzenie zajęć edukacyjnych.
Projekt zostanie realizowany w latach 2009-2011. Będzie kosztował prawie 6 mln zł. Zostanie w 85 proc. dofinansowany z pieniędzy Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a w 15 przez miasto.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!