Prawy, odważny, niebojący się podejmować trudnych decyzji, człowiek który miał wizję miasta i ją realizował - tak Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka żegnali jego dawni współpracownicy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nadzywczajną sesję w Sali Białej UM otworzył przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz. Obok mównicy stanął pusty fotel prezydencki, z opartą o niego charakterystyczną laseczką, którą Wojciech Szczęsny Kaczmarek używał na codzień.

W sesji uczestniczył syn byłego prezydenta Poznania - Tomasz Kaczmarek, który z rąk minister Danuty Wawrzynkiewicz z kancelarii Prezydenta RP odebrał przyznany jego ojcu na dzień przed śmiercią Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

- Poznań miał szczęście, że miał za prezydenta taką osobę jak Wojciech Szczęsny Kaczmarek - powiedziała przedstawicielka Lecha Kaczyńskiego.

W okolicznościowych przemówieniach na specjalnej sesji Rady Miasta prezydenta Kaczmarka wspominali m.in. jego dawni współpracownicy. Wśród nich - Jadwiga Rotnicka, obecnie senator RP, w latach 1992-1998 przewodnicząca Rady Miasta Poznania.

- Człowiek prawy, odważny, a przede wszystkim wizjoner miasta - tak można najkrócej scharakteryzować pana prezydenta, którego licznych talentów nie sposób wymienić. Wojciech Szczęsny Kaczmarek nie był politykiem partyjnym, był samorządowcem z krwi i kości - podsumowała Rotnicka.

Ostatnie słowa o zmarłym prezydencie podczas sesji wypowiedział obecny gospodarz miasta - Ryszard Grobelny, który w imieniu własnym i całego miasta, podziękował za wszystko, co Wojciech Szczęsny Kaczmarek uczynił dla Poznania.

- Malta, Palmiarnia, Pestka, to tylko kilka z udanych projektów, jakie po sobie pozostawił pan prezydent. Wojtek, dziekuję! I Poznań również Ci dziękuje! - zakończył.

O godz. 12 w Farze rozpoczęła się uroczysta msza św. w intencji Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka. Po niej, o godz. 14, na Cmentarzu Junikowskim odbędzie się pogrzeb byłego prezydenta.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!