We wtorek mogliśmy na własne oczy sprawdzić, jak postępuje budowa na Ławicy. Wszystkie prace na terenie lotniska mają zakończyć się najpóźniej w maju tego roku.

Jak twierdzą wykonawcy zima nie pokrzyżowała ich planów i cała inwestycja zostanie wykonana na czas, tzn. przed Euro 2012. - Bardzo niskie temperatury minimalnie opóźniły nasze prace, jednak na szczęście głównie te porządkowe – wyjaśnia Przemysław Moszczak, kierownik budowy. – Najważniejsze prace, czyli te bitumiczne i betonowe udało się nam ukończyć jeszcze przed nadejściem mrozów. Także kwiecień, najpóźniej maj to ostateczny termin oddania obiektu do użytkowania.

Zobacz także: Nowy terminal rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

Lotnisko będzie prezentować się naprawdę imponująco. Nowa płaszczyzna postoju samolotów przewidziana jest na sześć stanowisk: trzy samoloty kodu C, a także co najmniej dwa duże samoloty kodu D i E. - Droga kołowania jest równoległa do drogi startowej i ma 2,5 km długości i będzie podłączona tzw. speedwayami, czyli drogami szybkiego zejścia– dodaje Moszczak. – Będą funkcjonować tam dwa rodzaje oświetlenia: osiowe, które będzie prowadziło samolot od drogi kołowania oraz oświetlenie krawędziowe, które spełni funkcję bezpieczeństwa.

Również sam terminal ma budzić podziw.

22 stanowiska check-in, nowoczesna sortownia bagażów wyposażona w system Crsiplant, który może obsługiwać jednocześnie nawet aż 12 zrzutni, a wszystko to w pięknej drewnianej oprawie. - Obecnie widzimy wyłącznie gołe ściany żelbetowe, jednak finalnie wszystko będzie zabudowane drewnem w aranżacji meblowej – wyjaśnia Adam Buko, z firmy Hochtief.Więcej filmów serwisu Głos.TV

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

antykom (gość)

Odradzam czytania portalu Pasazer.com i Latamy z Poznania.Oba portale nie pozwalają na jaką kolwiek krytykę.Kochają cenzurę!

zatroskany (gość)

Cieszę się że będzie nowy dworzec PKP w Poznaniu i że będzie piękniejsze mam nadzieję lotnisko