Uczennice I LO - Michalina, Karolina i Sara (od lewej) nakręciły film na temat nietolerancji Uczennice I LO - Michalina, Karolina i Sara (od lewej) nakręciły film na temat nietolerancji

Uczennice I LO - Michalina, Karolina i Sara (od lewej) nakręciły film na temat nietolerancji. Doceniło go jury międzynarodowego konkursu (© Anna Jarmuż)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uczennice "Marcinka" za pomocą kamery walczą z nietolerancją. Wygrały w konkursie filmowym, którego finał odbędzie się w Nowym Jorku. Licealistki marzą, by odebrać swoją nagrodę, ale nie są w stanie sfinansować podróży.


- To pierwszy raz, kiedy Polska jest reprezentowana na tym konkursie - zauważa Karolina Stróżyk, uczennica I LO. - Nasz kraj jest często postrzegany jako nietolerancyjny. Warto pokazać, że wcale tak nie jest. Młode pokolenie patrzy na świat zupełnie inaczej. Ma własne opinie na wiele spraw. Nie zawsze są one zbieżne z tym, co myślą ludzi dorośli.

Ceremonia wręczenia nagród Plural + w Nowym Jorku odbędzie się w dniach 9-10 października. Osoby, które chcą pomóc uczennicom I LO w spełnieniu wielkiego marzenia, mogą to zrobić na stronie internetowej zrzutka.pl. Nazwa zbiórki to: gala wręczenia nagród w konkursie filmowym w Nowym Jorku (adres: zrzutka.pl/yg6yu5).

Źródło: Głos Wielkopolski - Licealistki z Poznania wygrały konkurs filmowy. Zbierają pieniądze na wyjazd do Nowego Jorku


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!