Poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych startuje w przetargu, ogłoszonym przez PKP Intercity, na naprawę 748 wagonów. Poznaniacy liczą, że zarobią. Już przyjmują chętnych do pracy. Rozstrzygnięcie przetargu na dniach..

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W przetargu wystartowało pięć firm: poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych, Newag, Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Oleśnicy, Tabor Szynowy Opole, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Holding.

Więcej: Poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych


Złożyły one w ocenie kierownictwa PKP Intercity dobre oferty. Zleceniodawca zapewnia, że przetarg zostanie rozstrzygnięty. Najważniejszym kryterium oceny jest cena. Zwycięzca przetargu będzie między innymi odpowiadać za przegląd, naprawę lub wymianę elementów i podzespołów w 748 wagonach. Do naprawy przeznaczone zostały wagony przedziałowe, bezprzedziałowe klasy pierwszej i drugiej, wagony sypialne, kuszetki oraz wagony gastronomiczne: barowe oraz restauracyjne.

Spółka PKP Intercity z początkiem stycznia ogłosiła również przetarg na wykonanie w 2012 roku obsługi technicznej 45 lokomotyw elektrycznych


Więcej przeczytasz w Głosie Wielkopolskim


Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!