Tydzień temu odbyły się wybory, po których sztaby wyborcze mają obowiązek posprzątania plakatów w mieście. Jak się okazuje, dla niektórych sztabów kampania wyborcza jeszcze trwa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W ciągu minionego tygodnia sztaby uprzątnęły plakaty z najabardziej widocznych miejsc, ale nadal można bez trudu natrafić na ślady niedawnej walki o miejsca w europarlamencie. 

Najczęściej spotykanymi plakatami, jakie można zauwazyć są te należące do kandydatów Platformy Obywatelskiej, na których widnieje Sidonia Jędrzejewska i Adam Duda. Z mostu Teatralnego widać natomiast afisze kandydatów PIS-u, które oderwały się od balustrady i spadły na tory kolejowe.

Co prawda, na to, by posprzątać po kampanii, sztaby mają jeszcze trzy tygodnie, jednak niektórym mieszkańcom ten powyborczy bałagan przeszkadza.

- Mam dość tych całych wyborów - mówi oburzona pani Joanna, mieszkająca w okolicy placu Wilelkopolskiego. - Plakaty zamiast zniknać, to są porozrzucane pod moimi oknami lub cały czas wiszą. Moim zdaniem powinny być uprzątnietne i to natychmiast.

Są też tacy, którym wiszące powyborcze plakaty nie przeszkadzają. – Niech sobie te plakaty wiszą – mówią Zofia i Franciszek, starsze malżeństwo z Jeżyc.

W najgorszym razie powiszą do 6 lipca. Jeśli do tego czasu nie zostaną zdjęte, komitet wyborczy, który tego nie dopilnował, może zostać ukarany. Za jeden pozostawiony plakat wyborczy po przekroczeniu terminu grozi kara od 50 złotych do nawet 5 tysięcy złotych.

A Wy co sądzicie o powyborczym krajobrazie Poznania?


Zobacz, jak wyglądał Poznań przed wyborami:

Uliczna bitwa o europarlament rozpoczęta!

No i się zaczęło – Poznań powoli zaczyna znikać pod kolorowymi plakatami wyborczymi kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Są też pierwsze mandaty za zrywanie plakatów.

Antywyborcze plakaty (zdjecia)

Kampania wyborcza do Europarlamentu wkroczyła w nasze życie, czy się nam to podoba, czy też nie. Użytkownik nishiopoznan przesłał kilka zdjęć zrobionych na Ogrodach. Czy takie obrazki zachęcą kogoś do głosowania?

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!