Zima zaatakowała na całego. Poznań od rana pokrywa gruba warstwa śniegu. Kierowcy i pasażerowie MPK nie mieli łatwo.

Praktycznie wszystkie główne drogi w Poznaniu były od rana zakorkowane. Komunikacja miejska kursowała nieregularnie. Tramwaje były przepełnione, a ludzie czekali tłumnie na przystankach.

Poznań odśnieżało 27 pługoposypywarek i 21 pługów samochodowych, ale ich działalność była prawie niezauważalna w mieście.Zobacz także: Tramwaj wykoleił się na Dąbrowskiego

Korki tworzyły się na ul. Dąbrowskiego, Przybyszewskiego i Bukowskiej. Nieprzejezdna była także ul. Jana Pawła II, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Zakorkowany był Święty Marcin, Garbary, ul. Estkowskiego i Warszawska. Kierowcy stali także na ul. Lutyckiej, Witosa, Zamenhofa i Hetmańskiej - informował serwis korkowo.pl.

Po godz. 6 na rondzie Kaponiera wykoleił się tramwaj linii 15. Utrudnienia trwały od godz. 6.29 do 7.18. Wszystkie tramwaje jadące od strony PST musiały korzystać z objazdu ul. Gwarną.

W mieście dochodzi do stłuczek. Do poważniejszej kolizji doszło na krajowej 11. W Złotnikach zderzyły się trzy auta. Jedna osoba została ranna.

Czytaj także: Zderzenie z busem pełnym dzieci [ZDJĘCIA]

Na krajowej 92 Poznań - Pniewy doszło do wypadku w miejscowości Bytyń/Sękowo. Trzy osoby w stanie ciężkim odwieziono do szpitala po zderzeniu dwóch busów. Kierowcy muszą tam uzbroić się w cierpliwość. Policja zorganizowała objazd przez Szamotuły.

Z kolei w Zamysłowie samochód uderzył w drzewo.

Od rana w regionie pracuje ponad 100 pługów. Policja apeluje o ostrożną jazdę. Warto zdjąć nogę z gazu, by bezpiecznie dotrzeć do pracy.Więcej filmów serwisu Głos.TV

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Artur (gość)

Od rana a wyjeżdżam przed 6.00 widziałem kilka piaskarek a więc bez przesady, ze nie było. Jest też w końcu zima a więc bywają dni, że jest ślisko i trzeba się też z tym liczyć ! Dla mnie żenadą jest jak widzę brykę za 80 albo i więcej tysięcy a kierujący nie ma 3 zł na zmiotkę aby odśnieżyć szyby ! Kogo wtedy odwołać ?

Poznaniak który odgarniał śnieg w 1960 (gość)

Ludzie spadło około 5 cm śniegu nie widzicie klęski żywiołu.Ratuj się kto może! ha ha ha.

z (gość) (real)

To bierz szuflę i sprzątaj!
Sądzisz że oni mają tyle tych pojazdów żeby w 15min wszystko zgarnąć? Jest 11 i już jest ok, nie ma co marudzić.

Obserwator (gość)

Całe miasto jest rządzone w sposób zakrawający na bałagan -zobaczycie jaka będzie kompromitacja na Euro !

real (gość)

Od kilku dni zapowiadano opady śniegu a na poznańskich ulicach nie było rano żadnej piaskarki - jest slisko , stąd korki i stłuczki!