Poznański Ratusz, chluba stolicy Wielkopolski, zdobić będzie nową pięciozłotówkę! 6 listopada do obiegu wprowadzi ją Narodowy Bank Polski.

Nowa moneta 5 złotych ważyć będzie 6,54 g, jej średnica wynosić będzie 24 mm, a na rewersie znajdzie się poznański Ratusz. Narodowy Bank Polski planuje wprowadzić ją do obiegu już 6 listopada.

Moneta ukaże się w serii "Odkryj Polskę" i będzie monetą okolicznościową. Seria została zainaugurowana w 2014 r. monetą „25 lat wolności”. Ukazała się także pięciozłotówka przedstawiająca Zamek Królewski w Warszawie oraz z Kanałem Bydgoskim.

- Poznański Ratusz na pięciozłotowym nominale jest powodem do dumy. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście od dawna jest już wizytówką, która przyciąga nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale również turystów z kraju i z zagranicy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że znajdzie on swoje godne miejsce na monecie NBP - mówi Andrzej Białas dyrektor Gabinetu Prezydenta.

Jednodolarówka warta miliony. Gratka dla miłośników numizmatyki


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!