Gdzie znaleźć pracę na wakacje w Poznaniu? Sprawdziliśmy, ofert jest sporo, ale chętnych jeszcze więcej. Zarobić można w gastronomii, handlu i... na poczcie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wystarczy krótki spacer przez Stary Rynek, by zorientować się, że rozpoczyna się sezon letni. W oknach niemal wszystkich restauracji i klubów widnieją ogłoszenia zachęcające do składania CV.

- Pracy jest sporo, szukamy kelnerek, ale zainteresowanie jest znacznie większe niż można by się spodziewać. Miesięcznie przed wakacjami dostajemy około 200 CV - zdradza Ania, kelnerka z Londoner Pub przy Starym Rynku.

W Londonerze nie obawiają się odpływu pracowników po wakacjach. - Duży ruch jest głównie latem i wtedy potrzebujemy większej załogi. To normalne, że w październiku niektórzy odejdą - dodaje Ania.

Na Starym Rynku są i takie miejsca, w których szukają pracowników, ale nie tylko na okres wakacji.
- By wdrożyć się w pracę w naszym lokalu, potrzeba przynajmniej miesiąca, może nawet dwóch. Mamy zbyt bogatą kartę dań i alkoholi, żeby tego wszystkiego nauczyć się w tydzień - przyznaje Dariusz Hermanowski, właściciel Room 55. - Możemy przyjąć studentów, ale lepiej żeby studiowali zaocznie. Dyspozycyjność i doświadczenie są bardzo ważne - zaznacza Hermanowski.

Łatwiej pracę znaleźć w Chicken Barze. - Doświadczenie nie jest potrzebne, ogłoszenie, które widać w oknie, nie jest ważne tylko na wakacje, ale także przez cały rok - wyjaśniają Dorota i Beata z baru przy Starym Rynku.

Praca przez agencje pracy w Poznaniu

Kto nie chce szukać pracy na własną rękę, może zgłosić się do agencji pracy albo innej instytucji pośredniczącej w znalezieniu zatrudnienia. Jedną z takich instytucji jest Poznański Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości gdzie spytaliśmy, czy młodzi ludzie chcący pracować w wakacje w Poznaniu mają na co liczyć.

- Jasne, że tak. Oferty są, zdarzają się nawet takie niecodzienne. Dziś wpłynęła np. oferta pracy dla listonosza na okres wakacji. Etatowy listonosz będzie miał wakacje i poczta szuka zastępstwa. Wymagane jest jedynie minimum wykształcenie zawodowe i sprawność fizyczna - odpowiada Katarzyna Lesińska z Poznańskiego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości.

- Na ogół jednak na studentów czeka praca na niższych stanowiskach produkcyjnych. Dużo jest ofert dla monterów, albo operatorów wózków widłowych. Jeśli komuś to odpowiada, to pracę znajdzie - dodaje Joanna Kubik, szefowa poznańskiego oddziału Work Express.

Pracę w czasie wakacji może podjąć każdy, kto ukończył już 16 rok życia.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!