Grupa około 30 pracowników protestowała w środę, 16 grudnia, pod firmą Amazon w Sadach. Czego się domagali?

Konflikt między pracownikami Amazona a pracodawcami trwa od kilku miesięcy. Zatrudnieni w firmie domagają się podwyżek, dodatku stażowego po 12 i 24 miesiącach pracy kolejno o 10 i 15 proc. Chcą też rocznych grafików pracy i uregulowania czasu przerw. Chcą też obniżenia norm, który ich zdaniem jest zbyt wysoki.

Protest zorganizował Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza.

Marzena Więckowska, rzecznik prasowa Amazona, odpowiada na zarzuty protestujących, przekonując, że warunki pracy w firmie są bardzo dobre. Firma Amazon codziennie bada wśród pracowników satysfakcję z pracy. Oferuje wynagrodzenie do 17,6 zł brutto za godzinę na poziomie początkowym.

Protest pracowników Amazona na placu Wolności [ZDJĘCIA]
Praca w Amazonie - "Warunki nie są złe. Trzeba tylko... pracować"


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    nicnieznaczy (gość)

    normalka - zgłaszają się chętni by tam pracować, poznają warunki pracy i płacy i zgadzają się na nie podpisując umowę o pracę........a później strajkują bo za "takie grosze" nie dadzą się wyzyskiwać ......... nie podoba się to najzwyczajniej odejdź . Miewałem takich "pracowników" dla nich podpisanie dokumentu umowy swoim nazwiskiem nic nie znaczy......to ludzie najzwyczajniej nieuczciwi