Zdjęcie archiwalne Zdjęcie archiwalne

Zdjęcie archiwalne (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś dla maturzystów kolejny dzień egzaminów próbnych. W czwartek rozwiązują oni testy z języków obcych.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Język angielski, niemiecki, francuski i rosyjski - to języki, z których dzisiaj maturzyści sprawdzają swoje umiejętności. Od godziny 9 rano uczniowie rozwiązywać będą testy diagnostyczne z języków obcych na poziomie podstawowym. Od godziny 14 - na poziomie rozszerzonym.

Matura 2012 - serwis specjalny

Język obcy nowożytny to trzeci obowiązkowy przedmiot maturalny, do którego - na poziomie podstawowym - uczeń musi przystąpić. Podczas ubiegłorocznych matur aż 76 procent wielkopolskich maturzystów zdecydowało się na egzamin z języka angielskiego. Co piąty maturzysta wybrał niemiecki, co dwudziesty zdawał język hiszpański. Język rosyjski wybrało 1,9 procent maturzystów, język francuski - 0,7 procent uczniów, język włoski tylko... 28 maturzystów.

Egzamin maturalny z języka obcego składa się z dwóch części:

- egzaminu ustnego - zdawanego na poziomie podstawowym albo rozszerzonym, organizowanego w szkole, ocenianego przez przedmiotowy zespół egzaminacyjny
- egzamin na poziomie podstawowym trwa 10 minut; zdający ma dodatkowo 5 minut na zapoznanie się z treścią zestawu zadań
- egzamin na poziomie rozszerzonym trwa 15 minut; zdający ma dodatkowo 15 minut na zapoznanie się z treścią zestawu zadań i przygotowanie prezentacji.
- egzaminu pisemnego - zdawanego na poziomie podstawowym albo rozszerzonym, ocenianego przez egzaminatorów okręgowej komisji egzaminacyjnej.
- pisemny na poziomie podstawowym składa się z jednej części i trwa 120 minut.
- pisemny na poziomie rozszerzonym trwa 190 minut i składa się z dwóch części: (pierwsza - trwa 120 minut, druga - 70 minut). Części egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym oddzielone są przerwą.

Więcej o egzaminie maturalnym z języka obcego na stronie Głosu Wielkopolskiego

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!