Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kamil L. nie stanie przed sądem dla nieletnich, jego sprawę przejęła właśnie Prokuratura Rejonowa we Wschowie. Chłopak pod koniec kwietnia brutalnie zgwałcił i zabił 8-letnią Weronikę.

Dziewczynka była wychowanką tego samego domu dziecka, co Kamil L. W ubiegłym tygodniu sąd ostatecznie uznał, że chłopak powinien za swoje czyny odpowiadać nie jak dziecko, ale jak dorosły.
– Zbrodnia, jakiej miał się dopuścić 15-latek, świadczy o bardzo wysokim stopniu jego demoralizacji. Poza tym w ocenie sądu chłopak w pełni rozumiał wagę czynu, jakiego się dopuścił – tłumaczy decyzję Sądu Okręgowego sędzia Jarema Sawiński. Kamila L. pogrążyły też dowody z miejsca zbrodni, które wskazują na niego jako sprawcę. Dodatkowo chłopak przyznał się do gwałtu i zabicia Weroniki.

Decyzją poznańskiego sądu Kamil L. kolejne trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich. Taką decyzję wydał w lipcu Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Lesznie. Dodatkowo sędziowie zdecydowali się na przekazanie akt sprawy do prokuratury. Tym samym wyrazili wolę, by 15-latek odpowiadał za zbrodnię jak dorosły. Od tej decyzji odwołał się obrońca Kamila L. Wskazywał m.in. na słaby rozwój psychofizyczny chłopaka, który miał uniemożliwiać mu stawanie przed sądem karnym.

Akta sprawy jeszcze w tym tygodniu wpłyną do Prokuratury Rejonowej we Wschowie. Śledczy wykluczają jednak próbę zmiany decyzji sądu. Wtedy Kamil L. odpowiadałby jako nieletni.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!