Głośna sprawa zabójstwa fryzjerki ze Środy Wlkp. znajdzie swój finał w sądzie. Poznańska Prokuratura Okręgowa zakończyła właśnie śledztwo . O zabójstwo oskarżyła Jacka D., męża ofiary. Grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie, bo zdaniem śledczych popełnił czyn zasługujący na szczególne potępienie. Proces odbędzie się w Poznaniu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do zabójstwa doszło w grudniu ubiegłego roku. Jacek D. wymyślił plan pozbycia się żony. Do jego realizacji wykorzystał ich syna, swoją kochankę oraz ojca. W nocy wywiózł żonę do lasu pod Środą Wlkp. i ją udusił.

25 lat więzienia lub dożywocie może dostać Jacek D. za zbrodnię z ubiegłego roku

Polecił towarzyszącemu im 9-letniemu synowi Jackowi, by zadzwonił na policję i zgłosił porwanie rodziców. Według tej wersji, mieli zostać uprowadzenie przez gangsterów z Wrześni. By uwiarygodnić tę opowieść, żonobójca, jeszcze przed przyjazdem policji, przywiązał się do drzewa.

Policja od razu nabrała podejrzeń do tej wersji wydarzeń. Wiadomo było, że Jacek D. wcześniej znęcał się nad żoną. Kobieta wyprowadziła się z domu, wniosła pozew o rozwód i chciała podzielić majątek. To właśnie te wcześniejsze nieporozumienia stały się jednym z motywów zbrodni.
Oprócz Jacka D., przed sądem stanie jego kochanka oraz ojciec. Kobieta odpowie za pomocnictwo w zbrodni, a jego ojciec za zacieranie śladów.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!