Prof Prof

Prof. dr hab. Jacek Guliński (© Marek Zakrzewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na stanowisko Podsekretarza Stanu zostanie powołany w połowie lutego 2012 roku prof. dr hab. Jacek Guliński, prorektor ds. programów europejskich i współpracy z gospodarką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zadaniem nowego wiceministra będzie praca na rzecz zbliżenia nauki z gospodarką (m.in. działalność parków technologicznych, centrów zaawansowanych technologii, inkubatorów przedsiębiorczości, współpraca z Radą Główną Instytutów Badawczych).

Prof. dr hab. Jacek Guliński urodził się w 1950 roku. Swoją karierę naukową związał z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie w 1997 roku objął stanowisko profesora na Wydziale Chemii.

Był zastępcą dyrektora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM, kierował także Uczelnianym Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Zobacz także: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz zastąpi Elżbietę Radziszewską

W swoich badaniach zajmuje się chemią krzemoorganiczną, zagadnieniami dotyczącymi innowacji, komercjalizacji wyników badań, a także przedsiębiorczości akademickiej.

Funkcję prorektora ds. programów europejskich i współpracy z gospodarką pełni od 2008 roku.

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!