Przecwko ACTA będą protestować m.in. anarchiści Przecwko ACTA będą protestować m.in. anarchiści

anarchiści, protst przeciw ACTA (© archiwum/Zenon Kubiak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sprzeciw wobec ACTA jest wyrażany nie tylko w Internecie. W Poznaniu demonstracje odbędą się w środę i czwartek.Aktualizacja: Relacja i zdjęcia z protestu przeciwko ACTA w Poznaniu (25 stycznia)ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to międzynarodowe porozumienie, które ma pomóc w ochronie własności intelektualnej m.in. w Internecie, czyli jest wymierzone przede wszystkim w piractwo. Układ podpisały już m.in. Stany Zjednoczone, Japonia, Kanada i Szwajcaria, a wkrótce mają do nich dołączyć państwa Unii Europejskiej.

Zdaniem przeciwników ACTA jest to zamach na panującą wolność w Internecie, a pod przykrywką zwalczania piractwa dojdzie do cenzurowania i zamykania różnych witryn internetowych.

Na razie internauci protestowali przeciwko ACTA w samej sieci – na skutek ataku hakerów doszło do włamań na strony rządowe, m.in. na stronie premiera umieszczono filmik ogłaszający „wprowadzenie stanu wojennego na obszarze całego Internetu”.Dojdzie jednak także do protestów „w realu”, w tym także w Poznaniu. Już zapowiedziano dwie demonstracje – w środę, 25 stycznia o godz. 18 na ul. Półwiejskiej przed wejściem do Starego Browaru swój protest zapowiedzieli anarchiści z Rozbratu, druga manifestacja ma się odbyć w czwartek, 26 stycznia o godz. 17 na Starym Rynku. Swój udział w czwartkowym proteście na Facebooku zadeklarowało już ponad 7300 osób.

- „Kraje podpisujące ACTA będą musiały wdrożyć prawa dotyczące inwigilacji swoich obywateli włącznie z odłączaniem dostępu od Internetu i podejmowania środków karnych tylko na podstawie oskarżenia o naruszenie praw autorskich” – tłumaczą na swojej stronie anarchiści z Rozbratu. – „ACTA ma przenieść odpowiedzialność za działania użytkowników Internetu na dostawców Internetu. Aby nie być posądzeni o ułatwianie łamania praw autorskich, zmuszeni będą oni śledzić WSZYSTKIE działania swoich użytkowników, by w razie potrzeby moc wychwycić te nielegalne. Dostawcy staną się więc prywatną policją, prokuraturą i sądem w jednym!”

Przedstawiciele polskiego rządu przystąpienie do ACTA mają podpisać w czwartek, 26 stycznia w Tokio.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (17)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obix (gość)

Towarzysz. Hehe ja bym chętnie poszedł ale problem nie mam z kim,
żadnemu kumplowi się nie chce, jakby ktoś spoko chciał iść ze mną np. to pisać GG bo zastanawiam się czy iść.
36486162 - nr gg.
albo dzwonic na nr.
889605388 - heyah siec (jakby co)
PS mam 16 lat jak coś.
w środę już nie idę, za późno, ale na czwartek to chętnie, tylko potrzebuje kogoś bo samemu to.. każdy chyba wie :)

Dziadek Bogdan-Poznań (gość)

ACTA to kajdany nakładane narodom przez rządzących. Teoria o kradzieży poprzez internet to zwykła ściema,rozpowszechniana przez takich matołów jak Hołdys.
Gdyby im się chciało to założyliby sobie stronki ze swoimi dziełami i po symbolicznych opłatach je sprzedawali to zarobiliby więcej niż teraz i nie jęczeli jak księża, że Jurek Owsiak im z tacy zabiera.Ludzie spiewamy w naszym hymnie "Jak nam przykład Buonaparte... to zamieńmy teraz na jak nam ARABY przykład dali i tyranów obalali tak MY dobierzmy się do dupy TUSKOWI i pokażmy MU gdzie raki zimują.

ten co będzie walczył o wolny kraj (gość)

ACTA to początek NWO. Może wydawać się wam smieszne raz już próbowali ocenzurowac internet nie udało się teraz 2 próba to początek nowego ładu. Mało kto kojarzy inne ustawy takie jak zakaz noszenia masek czy możliwość wprowadzenia stanu wyjątkowego w momencie cyber ataku. Jezeli ACTA wejdzie to to co zrobił jaruzelski i kiszczek to pikuś

tom (gość)

STOP ACTA. Chcesz wyrazić swój sprzeciw wobec ACTA ale nie chcesz ryzykować łamania litery prawa? Wesprzyj protest wysyłając maile o treści:
"Cenzura dawno minęła. Chcę wolnego internetu. Wyrażam swój sprzeciw wobec ACTA!"
na adresy:
kontakt@kprm.gov.pl
listy@prezydent.pl
bpr@sejm.gov.pl
DDPK.Sekretariat@msz.gov.pl

Niech każdy wyśle jedną wiadomość na każdy mail, jeśli będzie nas dużo zaspamujemy skrzynki mailowe.

UWAGA!!! Pamętaj nie wysyłaj więcej niż po jednej wiadomości z jednego adresu email.

ACTA - najważniejszy argument. Trzeba Polaków ostrzec, że przez ACTA zamkną youporn i redtube, to wybuchnie powstanie.

om (gość)

prawda. ACTA sukcesem polskiej prezydencji

Polska prezydencja moze pochwalic sie kolejnym suckesem. Jak poinformowal o Ministerstwo Gospodarki, Rada UE podjela decyzje o podpisaniu umowy handlowej zwlaczania obrotu towarami podrobionymi. Resors podkresll, ze byl yo jeden z priorytetow obranych na okres polskiego przewsodnictwa w Radzie Unii.
Wiecej pod adresem:
http://pclab.pl/news48509.html

Gość (gość)

@Ciekawski. Tak jak najbardziej mozna, co wiecej nasze prawo zabrania uzywania takich masek podczas zebran w miejscach publicznych

joa (gość)

.. Cała sprawa jest kontrowersyjna, bo jeżeli operator internetu i administratorzy mojej skrzynki e mail będą mogli, a nawet musieli czytać moją korespondencje, sprawdzać co czytam, gdzie wchodzę i jak często, to wcale nie wróży dobrze. Ta sprawa jest ważna, bo bardzo dużo stron padnie, za cokolwiek, co wydawać się będzie podejrzane.

ciekawski (gość)

czy mozna wziasc udzial w protescie, ale .... ... bez tej maski trolla na twarzy?

3 grosze Bronek

Dodam jeszcze. Ciekawe, że na tamtejszym MM można linkować do innych stron, nie kasują spamu np. obecnego tam teraz ACTOwego. To skandal, powinno tam im się nasłać jakiegoś cenzora z tubylczego MM :D

do bury (gość)

do bury . Gość
~Bury
ACTA 2012-01-23 18.47

No tak - można się było spodziewać że anarchiści się oburzą że ktoś zamierza im zakazać kraść
--------------------------------

Raczej nie rozumiesz powagi tematu !
A tak w ogóle jak się niema nic do powiedzenia to proszę nie molestować klawiatury !

sztukareklamy (gość)

przyłączamy się do protestu. sztukareklamy.pl - przyłączamy się do protestu. oto nasz głos na nie dla ACTA.