Protest przed restauracją na ul. Święty Marcin [ZDJĘCIA]

Przed restauracją "Kuchnia Wandy" protestowali m.in. byli pracownicy jej właściciela, którzy zarzucają mu łamanie praw pracowniczych, niewypłacanie zaległych pensji, a także niezawieranie umów na piśmie.

- Na początku wydawało się, że będzie wszystko dobrze. Ale w końcu przestałam otrzymywać wynagrodzenie za pracę - opowiada Natalia, która była szefem kuchni w restauracji "Sugomi Sushi" w Kamionkach. Pracowała tam od otwarcia restauracji w 2016 roku. Odeszła w połowie marca 2018 roku.
- Mam niezapłacone wynagrodzenie za luty i połowę marca oraz niewypłacony ekwiwalent za urlop - opowiada.

W podobnej sytuacji jest Paulina Korus, która także pracowała w "Sugomi Sushi", a przez jakiś czas była nawet menedżerką restauracji.
- Jesteśmy bezradne i chciałybyśmy odzyskać pieniądze - mówi.

Obie kobiety wzięły udział w środowym proteście, który związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza zorganizowała pod restauracją "Kuchnia Wandy" w Poznaniu.

Szefem zarówno tej restauracji, jak i "Sugomi Sushi" jest Marcin Sławiński. To właśnie jemu byli pracownicy obu restauracji zarzucają łamanie praw pracowniczych i niewypłacenie pensji na czas lub w ogóle. Łącznie poszkodowanych ma być ponad 20 osób. Cześć z nich zgłosiła sprawę do inspekcji pracy i będzie domagała się wypłaty wynagrodzeń na drodze sądowej.
- Jedna osoba w czerwcu już wygrała swoją sprawę, co nas bardzo cieszy - nie ukrywa Natalia.

Poniedziałkowa manifestacja miała na celu zwrócenie uwagi na problem byłych pracowników. Pojawiły się okrzyki "złodzieje" , "Najpierw ludzie potem zyski", czy banery "omijajcie bary, gdzie nie szanują pracowników", "żądamy zaległych pensji".

Chcieliśmy także porozmawiać z Marcinem Sławińskim. Mężczyzny nie było jednak w restauracji, pod którą odbył się protest, zaś kiedy próbowaliśmy się do niego dodzwonić, w telefonie włączała się poczta głosowa.

Śniadanie, którego nie zdoła zjeść nawet największy łakomczuch - zobacz wideo:

źródło: RUPTLY/x-news.pl.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane