Przedszkolaki ze "Słonecznego" aktywnie spędzają czas. W styczniu odwiedziły pleszewską bibliotekę, uczestniczyli w warsztatach zimowych oraz gościli funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Z wizytą w bibliotece
Przedszkolaki z Przedszkola nr 3 „Słoneczne" w Pleszewie po raz kolejny odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Pleszewie. To już piąte spotkanie w ramach projektu opracowanego przez nauczycielki. Tematem spotkania w którym brały udział dzieci z grup "Bratki " i "Tulipanki" były  "Zabawy naszych dziadków". Pani Maria przeczytała dzieciom bajeczkę "Kiedy babcia byłą mała " i " Dziadek aktorem". Okazało się, że niektóre zabawy jak "Kółko graniaste" , "Stary niedźwiedź" są wciąż aktualne i bardzo dobrze znane przedszkolakom. Zgodnie z tematem spotkania dzieci wykonały dla dziadków zakładkę do książek i tradycyjnie oddały wcześniej wypożyczone książki, następnie wybrały nowe, które zabrały ze sobą do przedszkola. Wszystkie książeczki będą przez nauczycieli przeczytane, a przez dzieci z pewnością chętnie wysłuchane.

Zimowe warsztaty w Słoneczku
Zima do Przedszkola nr 3 „Słoneczne” zawitała i do grupy Słoneczniki Rodziców zawołała, gdzie bardzo ciekawe warsztaty zorganizowała. Zabawy było wiele - dzieci zagadkę o bałwanie rozwiązały i z kół bałwanka układały. Następnie dzieci z Rodzicami do pracy się zabrały i rodzinę bałwankową wspólnie wykonały. Na koniec „Zimową poleczkę” wszyscy zatańczyli i pamiątkowe zdjęcia z bałwankami zrobili.

STRAŻ MIEJSKA W SŁONECZNYM PRZEDSZKOLU
Przedszkole nr 3 „Słoneczne” odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Pleszewie p. Dorota Żarnowska i p. Maciej Przepierski. Goście opowiedzieli przedszkolakom na czym polega ich praca, zademonstrowali sprzęt w który są wyposażeni m.in. pałki, „lizaki”, kajdanki i gaz. Największą atrakcją dla przedszkolaków była rozmowa radiowa ze stacją Straży Miejskiej w Pleszewie. Dzieci zaciekawione pracą Strażnika Miejskiego zadawały mnóstwo ciekawych pytań na które z chęcią i kompetentnie odpowiadali funkcjonariusze. Na zakończenie wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Za wizytę w Przedszkolu Straży Miejskiej dziękują organizatorki Magdalena Gajewska, Aleksandra Siecińska wraz z Dyrekcją i wszystkimi przedszkolakami.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!