Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

17 lutego 2012, godz. 10:00, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego.

W przeglądzie biorą udział teatry z terenu całego województwa podlaskiego wytypowane w przeglądach powiatowych. Teatry prezentują zwyczaje i obrzędy wszystkich narodowości zamieszkujących województwo tj. Litwinów, Białorusinów, Ukraińców oraz Polaków. Na przeglądzie przeważają jednak teatry prezentujące zwyczaje okresu Bożego Narodzenia.

W czasie tych przedstawień można usłyszeć kolędy i pastorałki śpiewane w języku litewskim, białoruskim, ukraińskim oraz staropolskim i gwarze kurpiowskiej. Dzięki systematycznemu organizowaniu Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych wiele zwyczajów, obrzędów jak też pastorałek i pieśni obrzędowych zostało ocalonych od zapomnienia. Wspólne spotkanie wszystkich zespołów stwarza możliwość poznania zwyczajów i obrzędów "małych ojczyzn" narodowości zamieszkujących województwo podlaskie.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!