1 kwietnia 2005 roku na Bułgarskiej Lech Poznań grał z Pogonią Szczecin. Tego meczu kibice nie zapomną do końca życia.

Pod koniec pierwszej połowy fani Kolejorza zaczęli skandować "Przerwij mecz!". Na boisko wbiegł jednak jeden z kibiców, który coś powiedział sędziemu prowadzącemu spotkanie. Po chwili spiker poprosił wszystkich o powstanie. Pojawiła się bowiem informacja, której spodziewano się w każdej chwili: w Watykanie zmarł papież Jan Paweł II.

Pod wpływem okrzyków kibiców oraz po konsultacjach ze swoimi asystentami, delegatem PZPN i trenerami obu zespołów arbiter podjął decyzję o przerwaniu meczu (Pogoń prowadziła 1:0). Piłkarze obu zespołów zebrali się na środku boiska, a kibice odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Wielu miało łzy w oczach.

Ostatecznie informacja okazała się nieprawdziwa. Jan Paweł II zmarł następnego dnia. Mecz dokończono 27 kwietnia. Zakończył się wynikiem 1:1.

Zobaczcie wideo:


Zobacz także: Chcesz zagrać z Kolejorzem? Zgłoś się!

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na poznan@naszemiasto.pl, dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na facebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!