Firma zarządzająca budową ronda Kaponiera planuje wyłączenie nowego odcinka trasy PST Poznań na 3 miesiące. Trasa Pestki będzie zamknięta od lutego do maja, o miesiąc dłużej niż początkowo planowano.

Do spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która nadzoruje pracę na Kaponierze, 8 stycznia wpłynęło pismo od hiszpańskiej firmy OHL. Wynika z niego, że trasa Pestki do Dworca Zachodniego będzie zamknięta od 15 lutego do 15 maja. Chodzi dokładnie o odcinek od rozwidlenia przed mostem Teatralnym a przystankiem znajdującym się obok Dworca Zachodniego.

PST Poznań: Potrzebna zgoda PIM na zamknięcie trasy i objazdyBudowlańcy chcą zabrać się za budowę podziemnego przystanka tramwajowego na trasie Pestki. Trzeba tam wykonać platformy przystankowe i założyć nową sieć trakcyjną. Na zamknięcie trasy tramwajowej i na zaplanowane objazdy zgodę musi jeszcze wyrazić PIM.

- Za sporządzanie planów wprowadzenia objazdów i zmian w komunikacji miejskiej odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. Niezwłocznie po ich opracowaniu, zostaną podane do publicznej wiadomości przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, a po ich przekazaniu do PIM Sp. z o.o. zostaną opublikowane na stronie internetowej Spółki – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W przypadku zamknięcia trasy, od mostu Teatralnego do Dworca Zachodniego, tramwaje linii nr 12 i 14 zostaną skierowane przez ulicę Roosevelta, linia nr 19 zostałaby wtedy zlikwidowana. Istnieją nawet plany na wcześniejsze uruchomienie budowanego podziemnego przystanku, jeszcze przed oddaniem ronda. Na drodze do tego może jednak stanąć nadzór budowlany.
Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!