Kilkanaście spraw o eksmisję ma zamiar skierować do sądu Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Już wcześniej (w dwóch przypadkach) orzeczono wyroki z prawem do lokalu socjalnego. Arkadiusz Stasica, wiceprezes PTBS, nie ukrywa, że coraz więcej lokatorów zalega z opłatami.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Po wprowadzeniu nowej stawki czynszowej wzrosła liczba dłużników - mówi A. Stasica. - Najgorsza sytuacja jest w Lesznie.
Jednak i w Poznaniu dłużników jest coraz więcej. Obecnie na "czarnej liście" jest już ponad 200 lokatorów.

- Mamy przypadek mieszkańca, który prawdopodobnie nie zapłacił żadnego czynszu - zauważa wiceprezes.

Największa grupa to jednak ci najemcy, którzy zalegają ze stosunkowo niedużymi kwotami - także kilkusetzłotowymi. Nie zmienia to jednak faktu, że zasilają oni długą już listę nierzetelnych najemców.
Ci, z którymi są największe problemy mogą trafić do kontenerów socjalnych. PTBS już porozumiał się w tej sprawie z poznańskim Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych, który planuje ustawić 20 takich obiektów.

- Rozmawialiśmy o pięciu kontenerach, ale myślę, że na razie wykorzystamy dwa. Zasiedlimy je w przyszłym roku - mówi A. Stasica. - Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL, zaproponował także inne rozwiązanie i rozważamy skorzystanie z tej propozycji - dodaje wiceprezes.

Więcej w jutrzejszm wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!