18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa zmienia sposób naliczania opłat za windy

WA
Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa zmienia sposób naliczania opłat za windy
Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa zmienia sposób naliczania opłat za windy WA
Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa przyjęła uchwałę, w której zmienia sposób naliczania opłat za windy. Dotychczas płacono od ilości osób mieszkających w danym mieszkaniu, a teraz opłata będzie zależna od metrażu danego lokalu. Poza tym płacić mają również, ci którzy byli dotychczas zwolnienie z opłat, czyli osoby mieszkające na parterze.

Informację o nowej uchwale Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dostaliśmy od naszej czytelniczki, która mieszka w jednym z puławskich "wieżowców".

- Mieszkamy z mężem we dwoje, mamy ponad 70 metrowe mieszkanie i dla nas ta zmiana jest po pierwsze dziwna, a po drugie mocno odczuwalna. Poza tym zaskakujące jest to, że nagle opłaty będą musieli uiszczać nawet ci którzy mieszkają na parterze - pisze mieszkanka Puław.

Dotychczas mieszkańcy płacili 2,80 zł za utrzymanie windy i 4 zł za fundusz remontowy przeznaczony na konserwację wind. Po wejściu w życie nowej uchwały stawki wynoszą 20 groszy za metr kwadratowy mieszkań na utrzymanie i 30 groszy za metr kwadratowy na konserwację (powyżej parteru) oraz 8 i 12 groszy dla mieszkających na parterze. Stawki za mieszkania na najniższej kondygnacji mają być od 2015 roku sukcesywnie podnoszone o 2 grosze co roku, aż do osiągnięcia kwoty 20 i 30 groszy za metr.

- Decyzja odnośnie zmiany sposobu rozliczania kosztów eksploatacji bieżącej i remontów dźwigów wynika z zapisów prawa spółdzielczego i statutu spółdzielni, który mówi że koszty powstałe na budynku, odnoszone są proporcjonalnie do udziału mieszkania w nieruchomości - wyjaśnia Zenon Golmento, wiceprezes Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Jak wyjaśnia prezes spółdzielni, zmiany zostały również wprowadzone z jak to określił "przyczyn życiowych".

- Liczba osób w mieszkaniach sukcesywnie się zmniejsza, a koszty związane z utrzymanie dźwigów rosną. Natomiast uwzględnienie w opłatach również mieszkańców parteru związane jest z tym, że nawet jeśli z tej windy nie korzystają, to ona tam jest i wymaga nakładów finansowych zarówno na utrzymanie jak i remont. To tak samo jak z utrzymaniem dachu, za który płacą wszyscy, a nie tylko ci którzy mieszkają na ostatnim piętrze - dodaje prezes Golmento.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa regularnie dopłaca do utrzymania i remontów wind znajdujących się budynkach. Jak podkreśla prezes Golmento dzięki wprowadzonym zmianom nakłady finansowe i przewidywane dochody powinny się zbilansować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto