Większość pacjentów przyjmowanych do szpitala w Puszczykowie ma problemy kardiologiczne

Większość pacjentów przyjmowanych do szpitala w Puszczykowie ma problemy kardiologiczne. Na zdjęciu dr Ryszard Lesiński – ordynator SOR przy pacjencie (© Andrzej Szozda)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Chorzy na serce pacjenci z Puszczykowa i najbliższej okolicy od dziś mogą skorzystać z pomocy kardiologów w miejscowym szpitalu. W piątek urzędnicy Narodowego Funduszu Zdrowia pozytywnie dla placówki z Puszczykowa rozstrzygnęli konkurs na kardiologiczne leczenie szpitalne. Kontrakt zostanie podpisany na dwa najbliższe miesiące, do 31 grudnia. W konkursie wystartowały dwie wielkopolskie lecznice: Centrum Medyczne HCP w Poznaniu i szpital w Puszczykowie.

– Jesteśmy gotowi do udzielania usług z zakresu kardiologii od początku listopada – mówi Ewa Wieja, prezes szpitala.
Podpoznański szpital od miesięcy starał się o zapewnienie warunków umożliwiających pełne zabezpieczenie pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi bądź podejrzeniem takich problemów. Z analiz przyjęć chorych wynikało bowiem, że na istniejące w Puszczykowie oddziały trafiają głównie osoby w średnim i starszym wieku. Te zaś najczęściej wymagają pomocy medycznej właśnie z zakresu kardiologii.

– W oddziale internistycznym pacjenci kardiologiczni stanowią nawet połowę ogółu leczonych – wyjaśnia Jolanta Sielska, rzeczniczka szpitala w Puszczykowie.
Dostęp do diagnostyki i terapii kardiologicznej poprawi się nie tylko dla pacjentów z Puszczykowa, ale również mieszkańców powiatów: śremskiego, grodziskiego, nowotomyskiego oraz kościańskiego.

– Najbliżej nas działające oddziały kardiologiczne znajdują się w Poznaniu, Lesznie i w Środzie Wielkopolskiej – wyjaśnia Sielska. – Szpitale powiatowe najczęściej nie są przygotowane na przyjęcie pacjentów kardiologicznych. Chorzy transportowani są do dużych ośrodków medycznych, co wymaga czasu.
– Nie możemy też zapominać o naszej roli w systemie ratownictwa medycznego – dodaje Ewa Wieja. – Mamy doskonale wyposażony szpitalny oddział ratunkowy. Coraz częściej wykorzystywane jest też nasze lądowisko. Przewidujemy, że liczba pacjentów przyjmowanych z przyczyn nagłych jeszcze wzrośnie – kończy.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!