PyLadies to międzynarodowa grupa, która za cel postawiła sobie promocję, edukację i walkę o większą różnorodność w świecie programistów. 23 września rusza pierwsze szkolenie.

– Inicjatywa ma na celu wspierać dywersyfikację kobiet w świecie IT, a dokładnie: w obszarze programowania – mówi Dominika Jastrzębska z PyLadies . – Na warsztaty przychodzą młode mamy, humanistki, osoby, którym się nie śniło nawet, że będą miały cokolwiek wspólnego z branżą IT. Chcemy, aby do tego środowiska dołączyły kobiety. Chcemy odczarować postrzeganie programowania. To naprawdę nie jest trudne.

W ramach misji ruch organizuje warsztaty dla osób, które dopiero chciałyby nauczyć się programować i poznać możliwości języka Python. – Jest to intuicyjny i logiczny język programowania. Moim zdaniem jest przystępniejszy niż np. JAVA Script – mówi Jastrzębska.

Do tej pory w Poznaniu odbyły się trzy edycje cotygodniowych rocznych treningów, które pozwalały uczestnikom zrozumieć i opanować podstawowe umiejętności programowania. Teraz PyLadies zaczynają od formuły dwudniowych warsztatów, 23-24 września.
Aby pozostać na bieżąco i doskonalić się uczestnicy będą mieli później możliwość dołączenia do cotygodniowych spotkań PyTrening 4.0, na których wspólnie z mentorami będą pracować nad nowo nabytymi umiejętnościami. Lekcje zaplanowane są na rok akademicki 2017/2018 i mają na celu szlifowanie znajomości języka Python. – Docelowo będziemy dążyć, by każdy stworzył swoją własną, autorską aplikację – dodaje.

Zapisy na dwudniowy kurs są już zamknięte, jednak dla chętnego - nic trudnego. – Każdy, kto chciałby dołączyć do cotygodniowych spotkań - jeśli zdoła nadrobić materiał z podstawowego kursu - może to zrobić - mówi Jastrzębska.
Uział w warsztatach jest bezpłatny – jedynym warunkiem uczestnictwa jest przejście przez rekrutację.

Więcej informacji na fb.com/pyladiespoznan.


Obejrzyj także:

Zbudowali superpojazdy i ruszyli do Londynu – polscy studenci na Shell Eco Marathon
Źródło: AIP

Życie i styl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!