Poznański Festiwal Fantastyki Pyrkon odbędzie się w dniach 18-20 maja 2018 i będzie to już osiemnasta edycja święta miłośników fantastycznej popkultury. Znamy już flagowe punkty programu Pyrkonu 2018 i ceny biletów. Zobaczcie, co czeka nas podczas XVIII festiwalu fantastyki Pyrkon 2018 w Poznaniu.

Festiwal Fantastyki Pyrkon odbędzie się w dniach 18-20 maja 2018 (od piątku do niedzieli) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Największy Festiwal Fantastyki w Polsce i jeden z największych w Europie tylko w ubiegłym roku przyciągnął 44 tysiące zwiedzających.

W 2018 roku na fanów fantastyki będą czekały warsztaty, wykłady, wystawy, konkursy i pokazy cosplay. Osiemnasta edycja festiwalu Pyrkon to przede wszystkim spotkanie ludzi o podobnych pasjach.

- Pyrkon to przede wszystkim ludzie – fani fantastyki, twórcy, producenci, wystawcy - mówią organizatorzy poznańskiego festiwalu fantastyki, Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”.

Jakie atrakcje na Pyrkonie 2018?


Najbardziej charakterystycznym widokiem podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon są tysiące cosplayerów. Przebranych za postaci z filmów, gier i bajek nie zabraknie także podczas XVIII edycji. Ci najlepsi zaprezentują się podczas corocznego konkursu strojów.

Na ponad 14 tysiącach metrów kwadratowych powstanie miejsce, w którym każdy miłośnik gadżetów znajdzie coś dla siebie. Stoiska z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami, gadżetami to najchętniej odwiedzana przestrzeń Pyrkonu.

Nie byłoby Pyrkonu bez gier. Na MTP stanie olbrzymi Games Room - strefa dla fanów gier planszowych i elektronicznych.

W fantastycznych wioskach uczestnicy spotkają pojazdy, bohaterów i widoki rodem z post apokaliptycznego świata, krainy Wikingów lub serii Gwiezdne Wojny.

Wśród bloków programowych znajdziemy coś dla początkujących, graczy, dzieci, miłośników filmów i seriali, fanów literatury fantastycznej, science fiction, komiksów, mangi i anime, twórców LARP-ów i RPG.

W strefie Fantasium Creatium na zwiedzających czekać będą fantastyczne wystawy. - Twórcy z całego kraju przedstawiają swoje niesamowite projekty. Modele statków kosmicznych z papieru, kartonowe repliki broni, gadżety z materiałów recyklingowych –ograniczeniem jest tylko wyobraźnia twórców - informują organizatorzy Pyrkonu.O gościach Pyrkonu i biletach czytaj na następnej stronie >>>

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!