(© Paweł Miecznik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Radny Juliusz Kubel postanowił rozstać się Platformą Obywatelską.

- Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że polityka nigdy nie była moim żywiołem - mówi Juliusz. Kubel, radny, dziennikarz, twórca "Starego Marycha". - Parę lat temu jednak wszedłem w nią, naiwnie sądząc, że Platforma Obywatelska to nowa jakość. Tymczasem to partia jak wiele innych. Polityczne gry i związany z tym handel są tu na porządku dziennym. Mam zbyt cienką skórę, by widzieć to z bliska i się nie przejmować.

Zobacz też: Sławomir Hinc zrezygnował ze stanowiska wiceprezydenta [WIDEO]

To gorzkie i bolesne słowa człowieka rozczarowanego, jak się wydaje, nie tylko Platformą, ale polityką w ogóle. I był to proces, a nie jednostkowe zdarzenie, skutkujące decyzją podjętą pod wpływem emocji. Dało się zauważyć, że od początku tej kadencji Rady Miasta J.Kubel coraz bardziej dystansuje się od działań, podejmowanych przez PO. Co zresztą sam przyznaje: - Obecna poznańska ekipa przyjęła władzę w złym stylu i w złym stylu ją sprawuje.
O wystąpieniu z PO zdecydowała postawa szefa poznańskich struktur tej partii, europosła Filipa Kaczmarka.

- Dołączył do nagonki na Sławomira Hinca, zastępcę prezydenta - wyjaśnia Kubel. - Twierdzi, że uczynił to jako prywatny człowiek. Tymczasem swoją opinię o Hincu uzasadnia: "W PO uznajemy, że odwołanie Hinca to ważna sprawa".

Zdaniem radnego, wysoki funkcjonariusz partyjny w sprawach publicznych nie ma prawa do prywatnego zdania.

Więcej przeczytasz na stronach Głosu Wielkopolskiego


Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zdrowy (gość)

Palka się przegła jak mówi Kiepski .Oczy mnie się otworzyły .Przecież to taka sama korytowa partia jak każda inna .Do wyborów pójdę jak w sejmie będzie 80 -ciu posłów a partie oderwą się od pieniędzy podatników .Panie Juliuszu ,słuszna decyzja .

Krzysztof (gość)

Lepiej póżno niż wcale.Każdy kto został zwiedziony kłamstwami PO a chce zachować resztki godności powinien uczynić to samo

popis (gość)

Panie Juliuszu , samo przebywanie w oparach tej śmiesznej organizacji było OBCIACHEM !
Platformowe coś tam coś tam NICZYM ALE TO NICZYM NIE RÓŻNI SIĘ OD "konkurencji" ...pis...:))
POPiS od dawna rozwala to co ocalało a "elektorat" dał przyzwolenie na tego typu działania !