Radni Platformy Obywatelskiej stanęli murem za mieszkańcami walczącymi o powstanie na Ratajach parku. Poparcie, mającego większość w Radzie Miasta klubu, może okazać się decydujące w tej batalii. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezydent jest skłonny zmienić decyzję o zawieszeniu prac nad projektem planu zagospodarowania "Park Rataje II", choć sam zainteresowany nie potwierdza tego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Oświadczenie złożone podczas wczorajszej sesji przez Wojciecha Kręglewskiego, szefa klubu PO nie pozostawia wątpliwości. Platforma jest rozczarowana i zaskoczona decyzją prezydenta w tej sprawie. Zdaniem Kręglewskiego, potrzebna jest dobra wola, by doprowadzić do kompromisu satysfakcjonującego wszystkie strony. W ubiegłym roku powołano komisję, składającą się z przedstawicieli magistratu, Rady Miasta i ratajskich rad osiedli, która miała opracować koncepcję zagospodarowania całego parku.

- Zdobyliśmy zaufanie mieszkańców - podsumowuje efekty jej działań Kręglewski. - Dlatego decyzja tuż przed wakacjami o zawieszeniu prac nad planem zbulwersowała nas.
Park na Ratajach ma powstać na ponad 40 hektarach. Obszar ten podzielono na trzy części. Dla dwóch z nich plany miejscowe zostały uchwalone. Trzeci jest w przygotowaniu. To właśnie nad nim prace urbanistyczne wstrzymał prezydent. Ten teren właśnie stanowi punkt sporny. Dawniej funkcjonowała tutaj fabryka wielkiej płyty. Teraz jeden z poznańskich deweloperów przymierza się do budowy domów mieszkalnych. Uzyskał nawet warunki zabudowy. Dotyczą one co prawda tylko części działki (około jednej trzeciej), bo dla pozostałej postępowanie magistrat zawiesił.

Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!