Redakcja Głosu zwycięża w Press Cup

Marcin Kostaszuk
Tak było w ubiegłym roku - wtedy zdobyliśmy puchar i pokonaliśmy naszych rywali
Tak było w ubiegłym roku - wtedy zdobyliśmy puchar i pokonaliśmy naszych rywali archiwum
Czy ci, którzy piszą o piłce, są tylko teoretykami? Sprawdzamy to w Opalenicy na Press Cup - piłkarskich mistrzostwach dziennikarzy z całej Polski. "Głos" na razie skutecznie broni tytułu sprzed roku, wygrywając wszystkie trzy mecze w eliminacjach.

Mecz z "Gazetą Wyborczą" zaczęliśmy niemrawo i po kilku minutach gry wracaliśmy z kwaśnymi minami na środek boiska, po golu rywali na 0:1. Była to jednak (na razie) ostatnia stracona bramka przez drużynę "Głosu" - "Wyborczej" udowodniliśmy, że i nam nie jest wszystko jedno, wyrównując wynik jeszcze w pierwszej połowie, by w drugiej części przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dzięki świetnemu strzałowi Łukasza Cieśli z rzutu wolnego.

Wyniki kolejnych dwóch meczów sugerują dużą różnicę umiejętności, ale zarówno "Dziennik Wschodni", jak i portal Onet nie oddały nam pola bez walki. W obu przypadkach skończyło się jednak efektownym 4:0.

To jednak dopiero początek. W sobotę gry na świetnie przygotowanych boiskach kompleksu sportowego Hotel Remes & Spa zaczynamy ćwierćfinałem z Tok FM. W przyszłość dalej nie wybiegamy...

Dziennikarską drużynę naszej redakcji reprezentują bramkarze Leszek Gracz i Patryk Rzepka z zaprzyjaźnionego portalu 40minut.pl, a w polu Rafał Cieśla, Łukasz Cieśla, Mariusz Kaźmierczak, Rafał Wąsowicz ("Echo Miasta"), Sławomir Lechna i Marcin Kostaszuk.