Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczyna Akcję „Zaczarowany Ołówek”. Masz przybory szkolne? Podziel się!

Zaczarowany Ołówek to akcja Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, której celem jest dostarczenie przyborów szkolnych dzieciom z najbiedniejszych krajów świata. Żeby dołączyć do akcji wystarczy przynieść do siedziby fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu potrzebne materiały. Głównie kredki i ołówki, bo flamastry i długopisy nie wytrzymują transportu i wysokich temperatur. Przydadzą się też zeszyty.

- O przybory szkolne proszą nas wszyscy, którym wysyłamy pomoc - mówi Justyna Janiec-Palczewska z fundacji. - Pierwszy transport zebranych w ramach Akcji Zaczarowany Ołówek trafi do Afganistanu, gdzie w prowincji Ghazni działa 536 szkół, z czego część pod gołym niebem lub w namiotach.

Kolejne transporty mają być wysłane na Papuę Nową Gwineę i do Kamerunu. To jedne z wielu miejsc na świecie, gdzie w jednej klasie uczy się po 100 uczniów w różnym wieku, a jedynym zeszytem jest zeszyt z notatkami nauczyciela. Książki często nie ma nikt.

W dostępie do edukacji w najbiedniejszych krajach świata nadal najbardziej dyskryminowane są dziewczęta. W Afganistanie, gdzie od niedawna nauka jest bezpłatna, nadal nie wszystkie dzieci chodza do szkoły, a wśród uczniów mocno przeważają chłopcy.

Polecamy też: Ania Starmach pomaga przez gotowanie. Nie tylko od święta


W Kamerunie gdzie pracuje ojciec Alojzy Chrószcz przybory trafią m.in. do przedszkoli. Ojciec sam je założył, w trosce o dzieci, które nie mają się gdzie podziać, kiedy rodzice idą pracować, przeważnie w polu. - Potem znaleźliśmy młodą dziewczynę i ona tych dzieci pilnuje. Od was mamy też kredki i zeszyty dla naszych krasnoludków. I to jest taka moja wielka radość jak widzę te dzieci się uczą zamiast się błąkać bez opieki albo pracować - mówi. To nie pierwsza akcja Zaczarowany Ołówek, jaką organizuje fundacja.

Przedmioty można dostarczać do fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu (podziemie domu parafialnego) w godz. 8.00 – 16.00 przybory szkolne. Akcja potrwa do końca lutego.

Obejrzyj też Zlot Włóczkersów - robią czapki dla marznących dzieci:

TVN24/x-news


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jerzy.lemejda@onet.pl (gość)

Szczytny cel.Postaram się zmontować skromną paczkę dla fundacji w Poznaniu dla ślicznych biednych dzieciaczków.Może zeszyty różne/ołówki w miarę miękkie/kredki/kreda do pisania może w kolorach i biała/trochę znaczków pocztowych/trochę etykiet zapałczanych jako ciekawostki dla dzieci.Jestem emerytem może coś jeszcze przyjdzie mi do głowy.O wszystkich dzieciach musimy pamiętać nie tylko o własnych,bo właśnie te biedne potrzebują naszego wsparcia.Serdecznie pozdrawiam. Jerzy Lemejda ul.Wojska polskiego 5/5 57-340 Duszniki-Zdrój tel: 780 184 888