Na darmowy obóz sportowo-rekreacyjny wyjedzie w drugiej połowie sierpnia około 150 dzieci z Poznania uczestniczących w programie "Trener osiedlowy". To wszystko dzięki dotacji, którą z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na darmowy obóz sportowo-rekreacyjny wyjedzie w drugiej połowie sierpnia około 150 dzieci z Poznania uczestniczących w programie "Trener osiedlowy". To wszystko dzięki dotacji, którą z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich uzyskała Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ale najpierw, w ten weekend maluchy wezmą udział w Wielkiej Poznańskiej Spartakiadzie Sportowej.

Dzięki dodatkowemu wsparciu do 20 dotychczasowych trenerów osiedlowych (studentów uczelni, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi na przyszkolnych boiskach), dołączyło kolejnych dziesięciu. Program zainicjowali poznańscy radni oraz pracownicy Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania.
Dzięki zwycięstwu w konkursie, w drugiej połowie sierpnia zostanie też zorganizowany obóz sportowo-rekreacyjny. Odbędzie się on w Chycinie, w ośrodku wczasowo--szkoleniowym AWF. Wszyscy uczestnicy przejdą kurs pierwszej pomocy, poznają smak rywalizacji podczas turniejów tradycyjnych gier ludowych i zintegrują się ze swoimi kolegami.

- Poza zajęciami sportowymi, dzieci i młodzież może wybrać się ze swoim trenerem na miejskie kąpielisko, wycieczkę rowerową, do zoo lub zwiedzić jednostkę straży pożarnej - wyjaśnia Szymon Rakowski, współkoordynator projektu.

Natomiast w ten weekend (15-16 sierpnia) odbędzie się Wielka Poznańska Spartakiada Sportowa (otwarcie w sobotę o godz. 13, na stadionie AWF przy ulicy Droga Dębińska). Swoich sił w różnych dyscyplinach będzie mogło spróbować około tysiąca dzieci.

- Liczymy, że bogata gama dyscyplin sportowych, w tym również gier ludowych, jak pierścieniówka czy palant oraz familijny charakter imprezy, spotka się z zainteresowaniem całych rodzin - mówi Szymon Rakowski.
Inicjatywa "Trenera osiedlowego" jest elementem strategii pod nazwą "AWF dla miasta Poznania".
Więcej informacji na stronie: www.trener.awf.poznan.pl .

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!