174 w liceach ogólnokształcących, 7 w liceach profilowanych, 87 w technikach oraz 43 w zawodówkach - do tylu klas mogą składać dokumenty absolwenci gimnazjów. Rekrutacja już trwa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kandydat określa szkołę pierwszego wyboru, drugiego i trzeciego. Decyduje się też na profil klasy. To do jakiej szkoły się dostanie zależy od wyników egzaminu oraz średniej ocen z ostatniego roku. Dodatkowo większość szkół ma swój wewnętrzny system ocen. Uczniom chcącym się dostać na przykład do klasy mat-fiz w dobrym liceum nie wystarczy zdobycie na teście gimnazjalnym odpowiedniej ilości punktów wymaganych przez tę szkołę. Będą jeszcze musieli mieć bardzo dobre oceny z tych właśnie kierunkowych przedmiotów. 24 czerwca 2009 r. do godz. 12.00 będzie mógł przeczytać w internecie, ile punktów dostał w danej szkole.

Sam proces rekrutacji ma ułatwić system komputerowy Nabór 2009. Dzięki niemu Kuratorium i Wydziału Oświaty ma bezpośredni dostęp do informacji o przebiegu rekrutacji; dla kandydata do szkoły ponadgimnazjalnej najważniejszy jest fakt, iż wystarczy odpowiednio długa lista preferencji kandydata, by na pewno znalazł  odpowiednią dla siebie szkołę.

Jednak elektroniczne przesłanie dokumentów nie wystarczy.
- Mimo, że dokumenty można ściągnąć ze stron internetowych, sama rekrutacja odbywa się w sposób tradycyjny. Kandydat musi sam dostarczyć zestaw dokumentów do wybranej przez siebie szkoły - informuje Marek Grefling, wicedyrektor VIII LO im Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Rekrutacja będzie trwała do 22 maja 2009 r. do godziny 15:00. Więcej informacji o rekrutacji oraz punktacji zainteresowani mogą znaleźć na stronach wybranych szkół.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!