Nie mamy dobrych wieści... Remont ronda Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego zakończy się dopiero w grudniu 2015 roku. To o 5 miesięcy dłużej niż zapowiadano. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z inwestycji.

Według wstępnych planów remont ronda Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego miał zakończyć się w sierpniu przyszłego roku. Okazuje się, że termin został przesunięty na koniec 2015 roku.

- Mówiliśmy, że do sierpnia zakończy się inwestycja. I tak się stanie, później trzeba będzie jednak przeprowadzić roboty wykończeniowe - tłumaczy to Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM.

Tymczasem już w tym roku przez most Uniwersytecki mają zacząć kursować tramwaje. Co z kierowcami? Samochody będą przejeżdżały drugą (odbudowaną) nitką od strony Jeżyc w Świętego Marcina. Robotniczy przeniosą się wówczas na fragment mostu od strony dworca PKP.

ZOBACZ TAKŻE: Rondo Kaponiera Poznań - Zobacz remont z innej perspektywy [ZDJĘCIA]

Obecnie na samym moście trwają prace rozbiórkowe, a przy Kaponierze rozpoczęła się jego odbudowa.

Natomiast na brakującej części ul. Roosevelta kończą się roboty przy betonowaniu podziemnego parkingu. Na jego dachu, gdzie będzie jezdnia w niektórych miejscach ułożono już nawet krawężniki.

CZYTAJ TAKŻE: Oderwał się sufit w Poznań City Center. Galeria zamknięta do środy? [ZDJĘCIA]

Przebudowa ronda Kaponiera wraz z modernizacją mostu Uniwersyteckiego ma kosztować 335 milionów złotych.

Skomentuj:
Remont ronda Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego zakończy się w grudniu 2015Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!