W samym centrum poznańskiej Cytadeli około 200 osób rozpoczęło weekend ruszając w wir tańca. Tak rozpoczęła się druga edycja imprezy "Zatańcz z Nami" zorganizowanej przez Klanzę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
15 maja jest Międzynarodowym Dniem Rodziny. Święto to zainspirowało członków Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza do przygotowania wraz z Urzędem Miasta Poznania atrakcyjnej zabawy dla poznaniaków na Cytadeli. Jakiej? Chodziło o zatańczenie kilku prostych tańców integracyjnych pod kierunkiem fachowych animatorów Klanzy. Można było sprawdzić się zarówno w polonezie, jak i boliwijskim carnevalito. 

- Zauważyliśmy, że poznaniacy lubią tańczyć wbrew obiegowej opini, że tylko młodzież tańczy  - informuje Agnieszka Kaczmarczyk organizatorka i zarazem animatorka Klanzy.
- Cały pomysł powstał w Lublinie, w centrum Klanzy. Chcieliśmy rozpocząć akcję we wszystkich miastach Polski, równo o godzinie 17, w imieniny Zofii - imienniczki założycielki naszej organizacji, Zofii Zaorskiej. Jestem pewna, że za rok chętnych do wspólnej zabawy będzie jeszcze więcej.

I pewnie Agnieszka się nie myli. Już pierwsza edycja wspólnych tańców w ubiegłym roku przyciągnęła sporo chętnych.  W tym roku przyszły prawdziwe tłumy ludzi. Przedział wiekowy nie miał znaczenia! W tańcu swoje siły sprawdzili zarówno ludzie w podeszłym wieku, jak i najmłodsze pociechy wraz ze swymi rodzicami.
Dla dzieci dodatkową zachętą do tańca był fakt, że czekały na nie również inne atrakcje jak np. wspólne rysowanie na specjalnie przygotowanym materiale, a wszystkim Zosiom odśpiewano "Sto lat" oraz wręczono im kwiatki przygotowane przez dzieci.

Klanza jest znaną w Polsce organizacją pożytku publicznego – wyróżnioną prestiżową nagrodą Pro Publico Bono, propagującą aktywne formy edukacji i spędzania czasu wolnego.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ankabialy

:). Byłam z rodziną i super się bawilismy.
A wieści o tym spotkaniu i wspólnym tańcu miałam właśnie z MM za co dziekuje :)