Rok przestępny zdarza się raz na cztery lata i przynosi wyjątkową datę - 29 lutego. Ktoś urodzony tego dnia teoretycznie obchodzi urodziny raz na cztery lata, podobnie rzecz się ma z solenizantami. Taki na przykład Dobrosiodł - jako jedyny - obchodzi imieniny raz na cztery lata.

Taki dzień - gratis od kalendarza - dostajemy raz na cztery lata. I ten prezent dostajemy właśnie dziś. 29 lutego to dodatkowy dzień, który umożliwia dopasowanie roku kalendarzowego do roku zwrotnikowego.

W kalendarzu gregoriańskim (obowiązującym m.in. w Polsce), dodatkowy dzień występuje w lutym, który ma wtedy 29 zamiast 28 dni. Dodanie tego dnia powoduje przesunięcie obchodzonych w Kościele katolickim wspomnień świętych w okresie 24-28 lutego na następny dzień.

Rok przestępny 2016 uczcił również Google - nowym Google Doodle.

Zobacz też inne Google Doodle na polskie święta i rocznice
Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!