(© archiwum)

Wszystkie witaminy mają znaczenie dla zdrowia. Poznaj pirydoksynę i jej wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Pirydoksyna, czyli witamina B6, to pochodna pirydyny. Witamina ta bierze udział w reakcjach metabolicznych, ma wpływ na układ nerwowy, chroni organizm przed miażdżycą, a także uczestniczy w syntezie adrenaliny i serotoniny. Niedobór witaminy B6 jest niezwykle niekorzystny dla organizmu, wiąże się bowiem ze wzrostem ryzyka wystąpienia zmian neurologicznych, takich jak przedwczesny postęp procesu starzenia się komórek nerwowych. Bogatym źródłem pirydoksyny są ziemniaki, mięso oraz ryby – włączenie ich do jadłospisu to najlepszy sposób na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki tej witaminy.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Zdrowie

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

asd (gość)

chamstwo moniki tarasiuk z magny w Dąbrowie Górniczej jest tak wielkie, że decyzją wyroku sądu Krzysztof musiał pracować fizycznie podczas kiedy jest kaleką i ma trudności w poruszaniu się. Tak jak Krzysztof został kaleką za sprawą magazyniera magny w DG tak póżniej z tą chorą nogą musiał pracować i pogarszać swój stan zdrowia. chamstwo podłej moniki tarasiuk nie ma granic. wykorzystała bezwgllędnie słabość Krzyśka do osoby którą wysoko cenił, pozbawiając go z nią kontaktu poprzez wypierdolenie z firmy doprowadziła, że Krzysztof dostał dwa wyroki. słaba monika tarasiuk nie ma innej formy obrony jak tylko skazywać krzyśka na kolejne wyroki to jest podłe i świadczy o słąbości intelektualnej moniki tarasiuk i jej dziecka co to wszystko potr\wierdziło. podłość bezwzględność słabość okrutność to cechy moniki tarasiuk. współczuję - pomimo, że jestem kaleką, gnojom, którzy mają z nią kontakty koleżeńskie. są tak samo zepsuci.
jeżeli szukasz pracy w której znajdziesz ludzi pojebanych to serdzecznie zapraszam. są to luddzie zwani psami magnańskimi, którzy zrobią z ciebie kalekę i się wyprą tego, i dodadzą ci jeszcze ze 2 wyroki.

Więcej na temat: