Rondo Szczęśliwej Podróży w Poznaniu, aleja Przemysła II i ulica Wolne Tory - tak mają nazywać się nowe drogi dojazdowe w rejonie Poznań City Center i dworców PKP oraz PKS. Ostateczna decyzja zapadnie w kwietniu.

Projekt uchwały w tej sprawie już jest przygotowany. W kwietniu zajmą się nim poznańscy radni.

Kto wpadł na pomysł, by w Poznaniu powstało rondo Szczęśliwej Podróży? - Takie zgłoszenie otrzymaliśmy od radnych z Komisji Kultury i Nauki, którzy zajmowali się tą sprawą - wyjaśnia Urszula Majer z Geopozu, który zajmuje się między innymi opracowaniem nazw ulic.

Podczas dyskusji w trakcie obrad komisji jeden z radnych stwierdził, że skoro rondo jest tak blisko dworców PKP i PKS to można je nazwać rondem Szczęśliwej Podróży. Samorządowcy z komisji kultury przystali na tę propozycję.

ZOBACZ TAKŻE: 8 linii tramwajowych pojedzie inaczej. Jak?

Jednocześnie pozytywnie zaopiniowali, że szeroka droga dojazdowa w kierunku ul. Wujka oraz parkingu wielopoziomowego w PCC ma nosić nazwę alei Przemysła II. Natomiast ulica biegnąca wzdłuż budynku PCC ma nosić nazwę Wolne Tory.

Ostateczna decyzja co nazw ulic w okolicach nowego dworca będzie należała do wszystkich radnych. Głosować mają nad wspomnianymi propozycjami podczas jednej z kwietniowych sesji.

Skomentuj:
Rondo Szczęśliwej Podróży w Poznaniu? Decyzja już w kwietniuZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Przestrzeń publiczna

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Poznaniak (gość)

Ja proponuję nazwę rondo Anny Jantar.
W końcu poznanianka.
A imię Przemysła II nosi już most nad Wartą.