Blisko 200 rowerzystów przez godzinę spacerowym tempem poruszała się po ulicach Poznania. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę władz miasta na brak ścieżek rowerowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pretekstem do wspólnego wyjazdu stało się sobotnie otwarcie pierwszego poznańskiego węzła rowerowego na poznańskiej Malcie – miejscu, gdzie mają się zbiegać miejskie ścieżki rowerowe. Problem w ty, że jest ich bardzo niewiele.

- Turystyczna infrastruktura rowerowa w województwie wielkopolskim jest już bardzo dobrze rozwinięta – mówi Ryszard Rakower z Sekcji Rowerzystów Miejskich. – Duża w tym zasługa Urzędu Marszałkowskiego i samego marszałka Woźniaka, który bardzo wspiera rozwój turystyki rowerowej. Problemem jest infrastruktura miejska.

Według rowerzystów ani władze miasta, ani Zarząd Dróg Miejskich nie chcą zauważyć, że rower jest bardzo ważnym środkiem miejskiej komunikacji i niewiele robią, by komunikację rowerową ulepszyć.

- Będziemy zbierać się systematycznie, by przejeżdżać przez miasto i przypominać władzom Poznania, że brakuje ścieżek rowerowych, kontrpasów dla rowerów na jezdniach jednokierunkowych, a pieniądze jakie Poznań przeznacza na strukturę rowerową są o wiele mniejsze niż wydawane choćby w Gdańsku, a także w wielu mniejszych miejscowościach – zapowiada Rakower.

Przejazd rowerzystów przez miasto jest legalny. Cykliści są traktowani jako uczestnicy zgromadzenia publicznego i eskortuje ich radiowóz. W samo południe dojada nad Maltę, by uczestniczyć w otwarciu węzła rowerowego. Otwierać go będzie m.in. prezydent Poznania, jednak inwestycja została w całości sfinansowana z pieniędzy zebranych przez fundację All For Planet platformy aukcyjnej Allegro.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!